[ATR] Nowości Lechler

Lechler wprowadza szerszy asortyment dysz

Data publikacji:

W ofercie firmy Lechler pojawiły się nowe dysze rolnicze z technologią zmniejszającą znoszenie, dla zapewnienia skutecznego stosowania środków ochrony roślin i nawozów płynnych. Seria dysz IDK 120 została rozszerzona o dysze o wielkości -08 i -10, umożliwiające zwiększanie dawki aplikacji nawet przy wyższych prędkościach jazdy.

Ponadto dysza IDK 120-06 jest teraz dostępna również w wersji ceramicznej o niskim współczynniku znoszenia, która jest szczególnie predysponowana do gospodarstw o dużym areale. Seria ID 120 została również rozszerzona o rozmiar -10, co zapewnia możliwość wyższego dawkowania  przy większych prędkościach jazdy. Standardowa, popularna dysza ST 110 ma teraz większy rozmiar -025 i oferuje większe możliwości pod względem wielkości aplikacji przy różnych prędkościach jazdy.

Oferowaną przez Lechler gamę dysz do aplikacji nawozów płynnych uzupełnia również nowa seria dysz FS. Zawiera ona między innymi wyróżniającą się na tle konkurencji dyszę wielootworową o zoptymalizowanym rozkładzie krzyżowym. Odchylenie oprysku o 7° osiągane przez dysze serii FS zmniejsza siłę strumienia, chroniąc uprawy nawet przy wysokim dawkowaniu. Kryza dozująca w dyszy FS może być usunięta bez użycia narzędzi, co umożliwia jej łatwe czyszczenie w przypadku zabrudzenia. Dziesięć dostępnych rozmiarów dysz (od 015 do 15) jest wykonanych z POM poli(tlenek metylenu) i  są one kodowane kolorami zgodnie z normą ISO 10625: 2018 (Sprzęt do ochrony upraw: Dysze opryskowe - Oznaczenie kolorami w celu identyfikacji). Sprawdzony typoszereg dysz FD do aplikacji płynnych nawozów został także rozszerzony o rozmiar -02, aby umożliwić dawkowanie  jeszcze mniejszych ilości płynnych nawozów.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.