[ATR] Technika

Ładowarki przegubowe - Z napędem spalinowym

Data publikacji:

Ładowarki przegubowe przeznaczone do lżejszych prac w gospodarstwach rolnych charakteryzują się bardzo dobrą zwrotnością, kompaktowymi rozmiarami, które predysponują je do użytkowania nawet w starszych, niskich budynkach inwentarskich, o wąskich trasach przejazdowych. Ich obsługa wymaga jednak większego doświadczenia i uwagi ze względu na przemieszczający się podczas skrętów środek ciężkości. Dodatkowym atutem nowoczesnych ładowarek jest fakt, iż producenci oferują całą gamę różnego rodzaju osprzętu i przystawek co czyni maszyny te wyjątkowo wszechstronnymi i uniwersalnymi. W niniejszym zestawieniu przedstawione zostaną popularne ładowarki przegubowe o masie 2,5-3 t.

Pochodząca z Finlandii firma Avant w tej kategorii maszyn ma w swojej ofercie m.in. serię 700, a w niej topowy model Avant 760i o masie 2,1 t. Za jego napęd odpowiada amerykański silnik diesla marki Kohler o mocy 57 KM. Innowacyjnym rozwiązaniem jest opracowany przez firmę Avant wysięgnik teleskopowy. Na wsuniętym wysięgniku możliwe jest podnoszenie dużych ciężarów. W przypadku wysunięcia wysięgnika udźwig jest mniejszy, ale wysokość podnoszenia jest większa. Maksymalny udźwig wynosi 1,5 t, natomiast wysokość podnoszenia do 3,1 m. Koła o rozmiarze 400/50-15 pozwalają uzyskać prędkość do 30 km/h. Ładowarki przegubowe Avant są bardzo łatwe i intuicyjne w prowadzeniu - bezpośrednie sterowanie kierownicą oraz jazda do przodu i do tyłu za pośrednictwem pedałów. Kompaktowe rozmiary ładowarki ułatwiają manewrowanie i wszelkie prace. Z kabiny jest bardzo dobra widoczność na obszar manewrowania osprzętem oraz otoczenie. Do wyboru są 3 typy kabin mocowane na standardowej ramie ROPS: Avant L składa się z szyby przedniej - wiatrochronu (z wycieraczką), prawego okna bocznego i okna tylnego (bez drzwi); kabina LX dodatkowo wyposażona w drzwi i ogrzewanie (drzwi i okna mogą być łatwo zdemontowane); kabina DLX - najbardziej przestronna i wygłuszona, posiada dodatkowo pneumatyczny amortyzator. . .

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 03/2019
Zamów bezpłatny egzemplarz / prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.