[ATR] Opinie użytkowników Gehl budowlane

Ładowarka przegubowa Gehl AL 340 - Pomocna na każdym kroku

Data publikacji:

Przekraczając mury Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w podpoznańskiej Szreniawie możemy być pewni, iż natkniemy się tam na wiele cennych przedmiotów ilustrujących to, w jaki sposób zmieniało się polskie rolnictwo. Historia przez duże H nie oznacza, że są tam wyłącznie muzealne eksponaty, gdyż uwagę zwiedzających szybko przykuwa również żwawo poruszająca się na terenie tej szacownej placówki ładowarka przegubowa Gehl AL 340.

Lokomobile parowe, samoloty rolnicze czy wspaniała kolekcja maszyn rolniczych doskonale pamiętanych przez naszych dziadków - to tylko niewielki wycinek atrakcji, jakie czekają na miłośników rolnictwa w Szreniawie. A ci, których przy okazji można zaliczyć do fanów najnowszej techniki rolniczej, również się nie rozczarują - za sprawą kompaktowej ładowarki przegubowej Gehl AL 340, którą obejrzeliśmy w pracy wraz z Markiem Gozdurem, menadżerem sprzedaży ładowarek marki Gehl oraz Rafałem Wojtyniakiem, kierownikiem regionu w firmie EWPA. – Potrzebowaliśmy kompaktowej i mobilnej maszyny, która wspomoże nas w codziennych pracach wykonywanych na terenie obiektu. Testowaliśmy kilka maszyn, jednak najlepsza okazała się ładowarka Gehl. Przekonała nas do siebie głównie swoją zwrotnością, pokonując m.in. ładowarkę burtową, która miała zbyt mały prześwit i zbyt duże zużycie ogumienia – przekonuje Tadeusz Wiórek, operator maszyny. Ładowarka Gehl AL 340, która do Szreniawy trafiła we wrześniu 2018 r., została wyposażona w szerokie ogumienie z uniwersalnym bieżnikiem rolniczo-przemysłowym. – Jest to najbardziej popularny model wśród oferowanych przez nas ładowarek przegubowych, z których wiele pracuje jako maszyna pomocnicza w firmach budowlanych czy brukarskich - spore obciążenie wywracające na poziomie 1,6 tony sprawia, iż jest w stanie poradzić sobie nawet z rozładunkiem przyczepy z kostką. Cieszy się dobrą opinią, jest bezawaryjna, bardzo poręczna, bo potrafi wjechać w różne miejsca, co sprzyja kolejnym zakupom – przekonuje Rafał Wojtyniak.

Kompaktowa i wszechstronna

2,5-tonowa ładowarka przegubowa AL 340 napędzana jest oszczędnym, trzycylindrowym silnikiem Yanmar o mocy 26 kW/35 KM. Prędkość jazdy regulowana jest bezstopniowo, w zakresie do 18,5 km/h. Sprawdza się napęd hydrostatyczny (pompa wielotłoczkowa o wydatku 79 l/min), który w połączeniu z mocnym przegubem łączącym przednią i tylną część podwozia. . .

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 01/2019
Zamów bezpłatny egzemplarz / prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.