Aktualności

Müller-Elektronik - połączenie sił

Data publikacji:

Od 7 sierpnia 2020 roku pod marką Müller-Elektronik spotykają się dwie duże firmy z branży elektroniki rolniczej. WTK-Elektronik, założona w 1992 r. w Neustadt w Saksonii, łączy się ze specjalistami w dziedzinie elektroniki rolniczej z Salzkotten.

Müller-Elektronik/WTK-Elektronik

Od 1992 r. obie firmy ściśle ze sobą współpracują, a Müller-Elektronik od samego początku był zaangażowany w działalność WTK. Coraz bardziej złożone wymagania stawiane rolnictwu precyzyjnemu w zakresie zrównoważonego i przyszłościowego rolnictwa zachęciły firmy Müller-Elektronik i WTK-Elektronik do połączenia swoich kompetencji i wspólnego opracowywania innowacyjnych rozwiązań. Dla jak najlepszej realizacji podjęto już jakiś czas temu decyzję o wspólnym działaniu pod nazwą Müller-Elektronik, z jeszcze lepszym portfolio usług. WTK-Elektronik zostanie w związku z tym włączona do Müller-Elektronik jako jedna ze spółek zależnych.
WTK-Elektronik zyskała międzynarodową sławę dzięki swojej ofercie elektronicznych rozwiązań automatyzacji urządzeń mobilnych. Produkty i usługi WTK znajdują zastosowanie nie tylko w maszynach rolniczych, ale również w sektorze pojazdów użytkowych. Jako dostawca dla producentów przyczep kempingowych, WTK od ponad dziesięciu lat wykazuje się kompetencjami produkcyjnymi w zakresie produkcji i montażu kabli just-in-sequence. Ze względu na stały wzrost i poszerzanie asortymentu, powierzchnia produkcyjna została podwojona zarówno w 2006 jak i 2014 r., a w tym roku została powiększona do ok. 3,8 tys. m². W zakładzie w Neustadt w Saksonii pracuje obecnie w sumie około 150 pracowników w zakresie rozwoju, produkcji i zarządzania.
Müller-Elektronik jest przedsiębiorstwem należącym do działającej na całym świecie grupy Trimble, jednego z wiodących dostawców precyzyjnych technologii GPS. W dziale „Trimble Agriculture” Müller-Elektronik jest kompetentnym partnerem dla producentów maszyn rolniczych. Ma do dyspozycji zakłady produkcyjne w Salzkotten, Neustadt w Saksonii i Heillecourt (Francja), gdzie produkuje innowacyjne, dostosowane do potrzeb klienta rozwiązania Isobus w zakresie rozwoju sprzętu i oprogramowania.
Dzięki połączeniu obu przedsiębiorstw, jeszcze skuteczniej będą mogły być wykorzystane efekty synergii. Przykładowo, dzięki fuzji, zespół ds. rozwoju powiększy się do około 120 pracowników, dzięki czemu Müller-Elektronik będzie mógł zoptymalizować swoje kompetencje w zakresie rozwoju i produkcji rozwiązań OEM.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.