Technika

La Campagne - Do nawożenia i transportu

Data publikacji:

Liczba grupa dobrze radzących sobie na naszym rynku francuskich producentów maszyn skłania kolejne firmy z tego kraju do większego zaangażowania w Polsce. Wśród nich jest firma La Campagne, ceniony we Francji producent środków transportu i rozrzutników obornika, których wyłącznym importerem jest u nas firma Krajan z Dąbrowy Górniczej.

  W ofercie rozrzutników dostępne są modele EP i EBN o pojemności od 10 do 24 m³, na podwoziu tandem, wyposażone w przykręcane do ramy szerokie skrzynie o stożkowym kształcie (są też modele 1-osiowe z wąską skrzynią), wykonane z blach o grubości 4 mm (ściany) i 5 mm (częściowo podłoga). Wzmocniony przenośnik podłogowy z listwami rozmieszczonymi co dwa ogniwa łańcucha napędzany jest poprzez reduktor silnikiem hydraulicznym.
  Adapter tworzą dwa pionowe, nachylone do przodu bębny o średnicy 950 mm, z 4 lub 5 zwojami ślimaka z nożami, zakończone u podstawy talerzami z łopatkami, wykonujące podczas pracy 355 obr./min, co zapewnia dużą szerokość rozrzutu. Bębny i ich układ napędowy chroni wał z wolnym biegiem i automatycznym ogranicznikiem momentu. W standardzie jest centralne smarowanie. Adapter można łatwo zdemontować, przekształcając rozrzutnik w przyczepę z rozładunkiem podłogowym.
  Maszyny mają zasuwę gilotynową odcinającą skrzynię od adaptera, otwierane na boki drzwi zasłaniające adapter (opcja) oraz hydraulicznie amortyzowany dyszel z hydrauliczną podporą. Sterowanie odbywa się z ciągnika za pośrednictwem panelu elektrycznego lub komputera.

  Duże skorupy

  Tylnozsypowe wywrotki La Campagne dla rolnictwa mają ładowność od 19 do 32 t i są wyposażone są w skorupowe skrzynie o pojemności od 16,1 do 28,7 m³, wykonane z jednolitej (podłoga i burty) blachy Hardox, z gładkimi ścianami wewnątrz, z dużą kratą rewizyjną w przedniej burcie i jednoelementową, uszczelnioną tylną klapę hydrauliczną z oknem wysypowym ze stali nierdzewnej.


  Rama z profili 300x200 mm jest osadzona na podwoziu dwu- lub trzyosiowym, z hamulcami hydraulicznymi (do 25 km/h) lub pneumatycznymi (40 km/h), z amortyzacją mechaniczną (resory piórowe), hydrauliczną lub pneumatyczną (opcja), oraz skrętną elektrycznie lub hydraulicznie osią (opcja). Poprzecznym resorem lub hydraulicznie (opcja) amortyzowany jest również dyszel, wyposażony w podporę hydrauliczną. W standardzie są poza tym m.in. światła LED tylne i obrysowe, składana drabina, a w opcji - aluminiowe nadstawy (0,3 do 1 m, również wysuwane hydraulicznie), system podwyższonego wysypu, umożliwiający np. załadunek siewników czy rozsiewaczy bezpośrednio z wywrotki, automatyczne drzwi tylne, błotniki, plandeki klasyczne i rolowane na bok.

  SS

  Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

  Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

  YouTube atrexpress

  zobacz więcej

  Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


  W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

  Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


  W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

  Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.