[ATR] Nowości Kverneland

Kverneland - Wydajne i precyzyjne

Data publikacji:
opryskiwacz zaczepiany iXtrack T6

Kverneland wprowadza nową gamę opryskiwaczy zaczepianych iXtrack T6 o dużej pojemności. Maszyny wyróżniają się wieloma zaawansowanymi rozwiązaniami zapewniającymi wysoką wydajność i precyzję zabiegu oraz ułatwiającymi wykonanie oprysków.

Nową serie tworzą trzy modele wyposażone w zbiorniki o pojemności 5200, 6400 lub 7600 l oraz aluminiowe belki HSA o szerokości od 24 do 33 m lub wzmocnione stalowe HSS o szerokości od 18 do 40 m, składane wzdłuż zbiornika, co zapewnia niewielką szerokość maszyny i stabilność podczas transportu. Centralna rama maszyn wykonana ze specjalnej wytrzymałej i elastycznej stali HSLA jest nitowana, a nie spawana. W połączeniu z opatentowaną konstrukcją zbiornika zapewnia bardzo nisko położony środek ciężkości i kompaktowe wymiary maszyny, co zwiększa stabilność w każdych warunkach i ułatwia manewrowanie. Komfort prowadzenia podnosi automatycznie skręcana oś, z regulowanym rozstawem kół w zakresie 1,8-2,25 m.
 
Dobra stabilizacja

Belki w iXtrack T6 są zamocowane na amortyzowanym równoległoboku, który jest aktywny zarówno podczas oprysku, jak i w transporcie. Równoległobok łączy optymalną stabilność belki z delikatnym balansowaniem i ograniczonym ruchem pionowym. Precyzyjny oprysk zapewniają różne systemy prowadzenia belki Boom Guide. W przypadku Boom Guide ProActive system aktywnie reaguje na ruchy opryskiwacza i belki, prowadząc belkę stabilnie nad powierzchnią uprawy czy gleby. Dla belek od 32 do 40 m wprowadzono ponadto specjalnie zaprojektowany system stabilizacji dedykowany do pracy w terenie płaskim. Oba systemy cechują się perfekcyjnym prowadzeniem belki przy wysokiej prędkości i zachowaniem optymalnego dystansu dysz od opryskiwanej powierzchni, co skutkuje równomiernym pokryciem roślin cieczą roboczą i ograniczeniem znoszenia.

Łatwa obsługa

Opryskiwacze T6 wyposażono w szereg rozwiązań ułatwiających obsługę. W standardzie mają np. system zarządzania na uwrociach ErgoDrive, umożliwiający aktywację funkcji belki i automatycznego kierowania osią jednym przyciskiem. Poza tym iXtrack T6 są w pełni kompatybilne z Isobus, dzięki czemu można je podłączyć do komputera Tellus GO lub PRO czy dowolnego terminala zgodnego ze standardem, certyfikowanego przez AEF. Przyjazną obsługę gwarantuje innowacyjna elektronika iXspray z intuicyjnym interfejsem dotykowym. iXspray oferuje wiele funkcji, które ułatwiają pracę, oszczędzają czas i zapobiegają błędom. Pozwala np. skonfigurować wstępne ustawienia dla planowanych zabiegów i zaprogramować położenie belki na uwrociu. Dżojstik IsoMatch Grip umożliwia sterowanie opryskiwaczem końcami palców i obsługę do 44 funkcji. Dzięki funkcji Isobus AUX-N, można go również wykorzystać do sterowania innymi maszynami. Opcjonalna aplikacja IsoMatch Geocontrol pozwala na zastosowanie automatycznej kontroli sekcji (oferuje do 88 sekcji do sterowania pojedynczymi dyszami) oraz aplikacji zmiennej dawki. Natychmiastowe rozpoczęcie zabiegu umożliwia system iXflow wysokociśnieniowej recyrkulacji cieczy w belce.
Wygodny w obsłudze jest również panel sterowania obiegiem cieczy EasySet. Ujście zbiornika znajduje się blisko pompy i zaworów, co redukuje ilość resztek cieczy do jednego z najniższych poziomów na rynku. Można wybrać między ręcznym sterowaniem zaworami na panelu EasySet, półautomatyczną wersją iXclean Comfort lub w pełni automatyczną iXclean Pro, umożliwiającą sterowanie wszystkimi funkcjami z kabiny.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.