Kverneland - Sterowanie maszynami za pomocą terminalu Isobus

Data publikacji:
kverneland maszyna

Firma Kverneland duży nacisk kładzie na innowacje i dostarczanie swoim klientom produktów wysokiej jakości. Ponadto oferuje obszerny pakiet dedykowanych systemów i rozwiązań zgodnych z obowiązującymi trendami nowoczesnego rolnictwa precyzyjnego.

Rolnicy dostrzegają korzyści, jakie daje stosowanie nowoczesnych rozwiązań rolnictwa precyzyjnego. Są to benefity związane z uzyskiwaniem lepszych wyników produkcyjnych, poprawą wydajności pracy, zmniejszeniem zużycia surowców i paliwa, a także ochroną środowiska naturalnego. Kverneland Group wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rolników i dostarcza rozwiązania iM Farming  przeznaczone do wspomagania zabiegów siewu i ochrony roślin. Rozwiązania iM Farming zawierają takie systemy jak Geoceontrol, Geoseed, Geospread i Multirate (zmienne dawkowanie nawozu oddzielnie dla lewej i prawej strony rozsiewacza). Są to rozwiązania znane już z wyposażenia siewników zbożowych i punktowych oraz opryskiwaczy i rozsiewaczy oferowanych przez Kverneland.
Norweski producent w bieżącym roku uzupełnił swoją ofertę o kultywator Turbo T i-tiller sterowany poprzez Isobus, który może być wykorzystany do uprawy pożniwnej lub do przedsiewnej uprawy gleby. Tym samym firma stała się pierwszym producentem oferującym technologie Isobus do wszystkich maszyn wykorzystywanych do uprawy i siewu. Jest to szczególnie istotne, gdyż pozwala na optymalne ustawienie maszyny do pracy, zmniejsza zużycie paliwa, wydłuża okres eksploatacji maszyny i gwarantuje wyższe plony. Dostępne w ofercie Kverneland maszyny z Isobus są certyfikowane przez AEF (Agricultural Industry Electronics Foundation). Sterowanie maszynami odbywa się z wykorzystaniem firmowych  terminali Kverneland takich jak: IsoMatch Tellus PRO, IsoMatch Tellus GO, ale również przez kompatybilne urządzenia innych producentów. Firma Kverneland będzie także dostarczała swoim klientom platformę komunikacyjną o nazwie IsoMatch FarmCentre, która umożliwia kontrolę maszyny, pełne zarządzanie zbieranymi danymi, eksport map zmiennego nawożenia i siewu itd. Dostosowanie maszyn do indywidualnych potrzeb rolników jest dobrym kierunkiem w rozwoju rolnictwa precyzyjnego.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.