[ATR] Aktualności Kverneland

Kverneland - na polach Holandii

Data publikacji:
maszyna kverneland
maszyna kverneland
maszyna kverneland
maszyna kverneland
maszyna kverneland
maszyna kverneland
maszyna kverneland
maszyna kverneland
maszyna kverneland

Mogąc poszczycić się tak bogatą ofertą jak firma Kverneland, nie dziwi rozmach, z jakim ten producent udoskonala zarówno te doskonale już znane europejskim rolnikom maszyny, jak i wprowadza zupełnie nowe rozwiązania. W tym roku lista dostępnych produktów również powiększyła się o kolejne, nowe lub zmodernizowane modele maszyn do ochrony roślin, zbioru zielonek oraz do uprawy i siewu, z którymi mogliśmy się zapoznać, wespół z przedstawicielami czołowych europejskich czasopism branżowych w dniach 23-24 sierpnia, podczas konferencji w holenderskim Nijmegen.

Które z nowości Kvernelanda mogą „zasiedlić” polskie pola najliczniej? To już niebawem zweryfikuje rynek, jednak sporą szansę mają nowinki w zakresie znaku rozpoznawczego norweskiej marki - pługów. Jedną z nowości jest dostępne od II kwartału 2018 r. koło podporowe montowane do ramy w pługach 2500 i-Plough (z systemem Isobus), które pozwala na wygodną orkę przy granicy pola, ogrodzeniu czy też innej przeszkodzie terenowej. Koło montowane do ramy może być regulowane z kabiny ciągnika za pomocą terminala Isobus, co pozwala kontrolować w ten sposób głębokość orki. Pługi z serii 2500 i-Plough od III kwartału 2018 r. będą miały także możliwość automatycznego przestawienia do pozycji transportowej i z powrotem, do orki. Po naciśnięciu na terminalu dotykowym jednej z ikon (Isobus) koło - montowane zarówno na końcu ramy, jak i połowie jej długości - zostaje automatycznie przygotowane do transportu. Jest to zasługa łamanej głowicy pługa, dzięki czemu nie trzeba demontować łącznika centralnego. W efekcie pług podąża za ciągnikiem, tak jak przyczepa za samochodem. Dzięki obrotowej głowicy belka zaczepowa jest w stanie wychylić się o 45° w prawo i w lewo podczas transportu. Warto dodać, że dla ciągników niewyposażonych w system Isobus Kverneland może dostarczyć taki zestaw, dzięki czemu wszystkie funkcje będą mogły być aktywowane z kabiny ciągnika.
Wśród licznych nowości prezentowanych na malowniczo położonych polach w holenderskim Groesbeek nie zabrakło wyjątkowo licznej reprezentacji maszyn do zbioru zielonek, a także maszyn uprawowych, siewników, opryskiwaczy i rozsiewaczy - szczegóły prezentowanych rozwiązań oraz pokazywane maszyny – przybliżymy w kolejnych numerach atr express.

Pora na Great Plains

Podczas konferencji prasowej towarzyszącej praktycznej paradzie nowości zakomunikowano również, że Kverneland Group oraz Great Plains przechodzą do kolejnego etapu współpracy, poprzez wzmocnienie oferty produktowej oraz bardziej ścisłą współpracę m.in. w zakresie R&D. Poza tym dystrybucja produktów Great Plains w Europie Zachodniej, na Węgrzech i w Polsce będzie się odbywała poprzez firmy handlowe firmy Kverneland.

Grzegorz Antosik

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.