Kverneland - modułowy siewnik DG-II 1200

Kverneland - modułowy siewnik DG-II 1200

W poszukiwaniu wysoko wydajnego siewnika warto bliżej przyjrzeć się najnowszej propozycji firmy Kverneland - modułowemu siewnikowi DG-II 1200. Maszynę tę można z powodzeniem dostosować do siewu w każdych warunkach glebowych, zarówno w systemie uprawy tradycyjnej, jak i uproszczonej w mulcz.

Siewnik wielkopowierzchniowy DG-II 1200 o szerokości roboczej 12 m, wyposażony w zbiornik o pojemności 6 tys. l, osiąga wydajność na poziomie 17 ha/h. Za siew odpowiada 96 redlic dwutalerzowych CD rozmieszczonych w rozstawie co 12,5 cm, wyposażonych w system hydrauliczny Active-On, dzięki którym docisk redlic jest stale taki sam (maksymalna siła 100 kG) na całej szerokości roboczej siewnika. Napęd aparatów wysiewających jest elektryczny i pozwalają one - w zależności od prędkości roboczej i rodzaju wysiewanego materiału - na wysiew dawek od 2 do 320 kg/ha.

Sterowanie pod kontrolą

Ustawienia siewnika są łatwe i czytelne - maszyna sterowana jest za pomocą terminala w pełni kompatybilnego ze standardem Isobus (zapewniające bardziej dokładny i równomierny siew oprogramowanie GEOcontrol), dzięki któremu możliwe jest m.in. automatyczne dozowanie nasion i kontrola dawkowania. Nie nastręcza przy tym problemów zarządzanie maszyną na uwrociach - wystarczy naciśnięcie jednego przycisku aby odtworzyć wszystkie funkcje hydrauliczne. W rękach operatora, bez konieczności opuszczania przez niego kabiny ciągnika, jest także kontrola nad: siłą docisku redlic, prędkością dmuchawy, znacznikami śladu i spulchniaczami śladów kół. Siewnik DG-II składany jest do transportu do szerokości 3 m i może być transportowany po drodze z prędkością 40 km/h.

GA

fot.firmowe


Reklama
Powiązane artykuły