[ATR] Nowości Kverneland

Kverneland dodaje system przenoszenia ciężaru do DG

Data publikacji:
siewniki DG

Kverneland zaktualizował szeroko pracujące zgrabiarki CompactLine 9,0 mi 12,0 m. Mówi się, że DG II ma lepszą równowagę składania i pracy w celu utrzymania dodatniego obciążenia ciągnika.

Wał poprzeczny DG II jest osadzony na ramionach cięgła dolnego ciągnika i zyskuje hydrauliczny system przenoszenia ciężaru, który automatycznie dociska się pod ramionami cięgła dolnego podczas składania i rozkładania siewnika - wyjaśnia kierownik produktu, Graham Owen - ten sprytny system przenoszenia ciężaru ułatwia także obsługę DG II przy dużo mniejszym, lżejszym ciągniku - zwykle o mocy 200–250 KM.

Kontynuacją motywu rozkładu ciężaru jest „Aktywne włączenie”, o którym mówi się, że utrzymuje do 80 kg nacisku na każdą z dwóch redlic CD.

DG II korzysta również z dwóch napędzanych elektrycznie dozowników nasion po jednym na każdą połowę siewnika. Dawki wysiewu mogą się wahać od 2-320 kg / ha ze zmienną kontrolą dawki wysiewu. Każdy dystrybutor może być wyposażony w monitorowanie przepływu nasion w celu ostrzegania o zatorach w redlicach 72 (9,0 m) lub 96 (12,0 m). Zbiornik o pojemności 6000 litrów jest przeznaczony tylko na materiał siewny.

Elementy sterujące ISObus umożliwiają pełne zarządzanie funkcjami hydraulicznymi na uwrociu. Na liście opcji siewnika kosztującego 90 347 funtów znajduje się hydraulicznie sterowana deska do brył, zęby palcowe 12 mm zamiast brony podążającej S, spulchniacze śladów, znaczniki śladu i oświetlenie LED.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.