[ATR] Aktualności KvernelandAgritechnica 2019

Kverneland 140 lat na topie

Data publikacji:
budynek kverneland
hala kverneland
maszyna kverneland

W bogatym w uroczystości roku 140-lecia firmy Kverneland swój udział mieli również dziennikarze prasy branżowej. W dniach 21-23 sierpnia w miejscowości Stavanger w południowo-zachodniej Norwegii, z okazji swojego jubileuszu renomowany producent maszyn rolniczych gościł dziennikarzy i przedstawicieli firm na konferencji prasowej „Future of Farming”, połączonej z prezentacją nowości przed targami Agritechnica w Hanowerze.

W wydarzeniu uczestniczyło około 150 gości z 26 krajów, w tym wysłannik redakcji atr express, którzy na konferencji podczas pierwszego dnia, po powitaniu przez Kazunari Shimokawę, prezesa Kverneland Group, wysłuchali informacji o danych rynkowych, strategii, kierunkach działania, a także rozwoju Grupy w latach przyszłych. W ambitnych planach Grupy Kverneland założono skupienie się na rynkach Europy, Ameryki Północnej oraz krajów CIS (euroazjatycka Wspólnota Niepodległych Państw), które ma przynieść m.in. 2-procentowy wzrost udziału na rynku europejskim, wzrost udziału w rynkach CIS wskutek synergii firm Great Plains i Kverneland, a także silny wzrost w Ameryce, dzięki wykorzystaniu pozycji i sieci dystrybucji firmy Kubota, poprzez którą będą również rozwijane możliwości w innych regionach świata. A potencjał korporacja Kubota posiada ogromny, z rocznymi obrotami na poziomie 14,2 mld euro, generowanymi poprzez armię ponad 40,2 tys. pracowników. W sektorze rolniczym zwraca uwagę wysoki, bo 21-procentowy udział coraz popularniejszych ciągników Kubota w obrotach firmy na rynku europejskim. W wynikach korporacji swój udział ma też oczywiście zatrudniająca prawie 2,5 tys. pracowników Grupa Kverneland, która w ubiegłym roku osiągnęła sprzedaż na poziomie 504 mln euro (7% wzrostu w stosunku do roku poprzedniego), oraz 840 mln euro łącznie z przejętą w roku 2016 przez Kubotę firmą Great Plains, również oferującą sprzęt do uprawy i siewu.

Nowoczesna fabryka, nowe maszyny

W drugim dniu wydarzenia goście mieli okazję zwiedzić nowoczesną fabrykę pługów w miejscowości Kleppe, przejętą w roku 1984 (wraz z firmą Kyllingstad Plogfabrikk), zatrudniającą obecnie 560 pracowników. Na powierzchni ok. 72 tys. m² produkowane są tu dziś pługi zawieszane i półzawieszane, w liczbie ok. 5 tys. rocznie, akcesoria do pługów, elementy do kultywatorów oraz części zamienne. Fabryka zużywa rocznie ok. 20 tys. t wysokiej jakości stali, która poddana unikalnej obróbce cieplnej zapewnia wyjątkową wytrzymałość i trwałość wszystkich elementów pługa oraz innych produkowanych części roboczych, w tym także pracujących w glebie.
Pług pozostaje znakiem rozpoznawczym nie tylko fabryki w Kleppe, lecz także całej firmy, która zaczynała swoją działalność w 1879 r. w pobliskiej miejscowości Kvernaland od produkcji kos na ówcześnie masową skalę (7-8 tys. sztuk rocznie). Swój pierwszy pług konny firma wyprodukowała już w roku 1882, a pierwszy ciągnikowy w 1928 r. Jako pierwsza opracowała też i wprowadziła na rynek w roku 1972 pług obracalny. Na pługach się oczywiście nie skończyło i producent rozwijał swoją ofertę poprzez wdrażanie własnych rozwiązań, ale i dzięki przejmowaniu innych marek i firm (m.in. Taarup, Vicon, Accord, Rau, Gallignani), szczególnie intensywne od lat 90. ub. wieku, by w końcu wejść w roku 2012 w skład korporacji Kubota, co otworzyło nowe możliwości i rynki.
W drugim dniu spotkania zaprezentowano również liczne nowości produktowe Kverneland, które zadebiutują na targach Agritechnica 2019. Pokaz odbył się na 100-hektarowej farmie w miejscowości Orre, leżącej ok. 10 km od Kleppe, gdzie można było zapoznać się z nowymi maszynami do uprawy, siewu, nawożenia i ochrony oraz do zielonek.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.