Technika

Kursy akcji - Łowy dla inwestorów

Data publikacji:

Ceny akcji wymienionych poniżej producentów sprzętu rolniczego wzrosły w 2017 r. W większości były to solidne wzrosty, choć trzeba zauważyć powściągliwość inwestorów spowodowaną chociażby aurą niepewności roztaczaną przez kolejne przedsięwzięcia prezydenta USA Donalda Trumpa, mogące skutkować rozpoczęciem globalnej wojny handlowej. Dlatego też prawdziwą siłą napędową kursów akcji wydaje się obecnie wzrost cen produktów rolnych.

Deere & Co/John Deere

Numer jeden w branży sprzętu rolniczego w ostatnim półroczu zanotował spadek cen akcji o około 10%, jednak w perspektywie ostatnich 12 miesięcy osiągnął wzrost o 12%. Koncern Deere & Co według szacunków analityków powinien pozostać na ścieżce wzrostu ze względu na relatywnie niewielkie ryzyko wynikające z amerykańskich ceł importowych na stal i aluminium - duża część produkcji marki John Deere zlokalizowana jest wszak poza granicami USA. Pozytywem jest bez wątpienia wzrost innowacyjności koncernu będący nie tylko zasługą okazałych wydatków na prace badawczo-rozwojowe, ale także zakupów najnowszych technologii. Tylko w ostatnim czasie John Deere zakupił m.in. firmę Blue River Technologies, która za pomocą rozpoznawania obrazów, techniki opartej na robotach i „uczących się maszyn” ma w niedalekiej przyszłości umożliwiać selektywną pielęgnację pojedynczych roślin. Pozytywnym sygnałem dla akcjonariuszy jest wzrost dywidendy o 15%. Zalecenie ze względu na wartość segmentu techniki rolniczej - kupno.. . .

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj wydanie specjalne atr express 17-18/2018
Zamów bezpłatny egzemplarz / prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.