[ATR] Technika Lemkenkultywatory

Lemken - hybrydowy kultywator Koralin

Data publikacji:
Lemken - hybrydowy kultywator Koralin

Firma Lemken wprowadza do swojej oferty hybrydowy kultywator Koralin przeznaczony do bardzo płytkiej uprawy, w której minimalna głębokość robocza wynosi tylko 2 cm. Dzięki nowatorskiej budowie kultywator hybrydowy Koralin może bez problemu pracować na ścierniskach oraz polach z samosiewami lub poplonem.

Kultywator Koralin oferowany jest obecnie w szerokości roboczej 6,6 lub 8,4 m. Posiada 3-segmentową składaną hydraulicznie ramę, podpartą na kołach podporowych z przodu i z tyłu, elementy robocze z zabezpieczeniem sprężynowym oraz regulację głębokości pracy na kołach agregatu. Nowe maszyny Lemken to połączenie sprawdzonych już rozwiązań. Hybrydowy Koralin wyposażony jest więc w sekcję talerzy oraz sekcję zębów z lemieszami. Głębokość robocza Koralina regulowana jest przez koła kopiujące sterowane hydraulicznie. W pierwszej sekcji roboczej wykorzystano rozwiązania znane z brony talerzowej Heliodor. W tej sekcji umieszczono rozmieszczone w dwóch rzędach na płaskich sprężynach talerze o średnicy 51 cm. Głównym zadaniem talerzy jest rozdrabnianie resztek roślinnej materii organicznej i równomierne wymieszanie ich z glebą. Ponadto talerze zapobiegają blokowaniu się materiału przed sekcją zębów, zmniejszają zużycie redlic oraz mogą być wykorzystane do perforowania gleby, co wspomaga np. drenaż wód powierzchniowych.

Drugą sekcję stanowią 3 rzędy sztywnych zębów zakończonych gęsiostópkami pokrytymi warstwą węglików spiekanych, dla zapewnienia wysokiej odporności na ścieranie. Zęby rozstawione są co 30 cm, a redlice zachodzą na siebie po 2,5 cm, aby zapewnić pełne podcięcie gleby i sprawne usuwanie chwastów. Głębokość pracy zębów może być regulowana w zakresie od 2 do 10 cm. Zęby przymocowane są do ramy głównej poprzez sprężynowe zabezpieczenie przeciążeniowe. Zapewnia to niezbędną stabilność pracy i zwiększa okres bezawaryjnej eksploatacji. W trzeciej sekcji można zamontować trzyrzędowe zgrzebło sprężynowe, rozciągające podciętą glebę lub wał doprawiający glebę.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.