[ATR] Aktualności Inter-Vax

Kujawsko-Pomorska Izba Rolnicza/Inter-Vax - Orka z piknikiem

Data publikacji:

Już po raz czwarty Kujawsko-Pomorska Izba Rolnicza zorganizowała Wojewódzki Konkurs Orki, drugi raz wspólnie z firmą Inter-Vax ze Żnina, lokalnym dilerem maszyn działającym na rynku już 27 lat, autoryzowanym dystrybutorem ciągników Zetor i partnerem Grupy Unia. Podobnie jak w ubiegłym roku zawodom towarzyszył „Rodzinny Piknik z Inter-Vaxem” z licznymi atrakcjami.

Również tak jak w ub. roku impreza odbyła się przy drodze Podgórzyn-Wenecja koło Żnina, ale o dwa tygodnie wcześniej niż rok temu, co nie zmniejszyło bynajmniej skali trudności orki. Ze względu na mokrą, zwięzłą glebę warunki tegorocznego, rozegranego 17 września konkursu były ciężkie. W konkursie wykorzystano maszyny dostarczone przez Inter-Vax: ciągniki Zetor Forterra HSX 140 i 4-skibowe pługi obracalne Unia Ibis XMS. Uczestnicy, po uprzednim wyregulowaniu pługa, mieli do wykonania 10 przejazdów na wylosowanym 50-metrowym zagonie, a sędziowie oceniali parametry i jakość wykonania orki.

Powtórnie najlepszy

W zawodach wzięło udział 17 zawodników, w tym jeden spoza województwa, który z tego względu nie był klasyfikowany i wystąpił poza konkursem. Najlepszym oraczem okazał się Tomasz Czuba z Dąbrowy Chełmińskiej w pow. bydgoskim, który zwyciężył podobnie jak w ubiegłym roku, a kolejne miejsca zajęli Cezary Jankowski z Kowala w pow. włocławskim oraz Paweł Grodzki ze Strzelna w pow. mogileńskim. Ufundowane przez Kujawsko-Pomorską Izbę Rolniczą oraz firmę Inter-Vax nagrody wręczyli Ryszard Kierzek, prezes KPIR, i Wacław Górny, właściciel firmy Inter-Vax.
W ramach towarzyszącego zawodom pikniku można było zapoznać się z ofertą blisko 50 firm, w tym maszynowych, takich jak Unia, SaMASZ, Kongskilde, Expom, Pronar, Agro-Tom, Spaw-Met. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy i testy maszyn, w których chętni mogli wypróbować Zetory ze sprzętem Unia Group oraz Expom. Nie zabrakło też smacznego poczęstunku, w tym degustacji tradycyjnej wielkopolskiej kiełbasy białej parzonej, serwowanej na różne sposoby przez KPIR, a także atrakcji dla najmłodszych i konkursów dla nieco starszych, którzy mogli sprawdzić się w rzucie oponą, rzucie podkową czy przeciąganiu liny z zabytkowym Zetorem 25K.

SS

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.