Nowości

Kuhn - Z małym wydatkiem cieczy

Data publikacji:

Nowy opryskiwacz sadowniczy Ventis firmy Kuhn uzbrojony jest w szereg innowacyjnych rozwiązań, które z jednej strony zapewniają bardzo dokładną penetrację i pokrycie liści przy zastosowaniu mniejszej dawki oprysku, z drugiej zaś wpływają na niższe zapotrzebowanie na moc ciągnika, zużycie paliwa, a także koszty serwisowe i konserwacyjne.

  W przeciwieństwie do tradycyjnych opryskiwaczy, Ventis zamiast pompy tłokowo-membranowej, ma pompę wirową, która zasila system dystrybucji cieczy przy niskim ciśnieniu (do 3 barów). Co istotne, obsługa serwisowa opryskiwacza została znacznie ograniczona, gdyż rozwiązany został problem zatykania rozpylaczy, a do tego nie ma potrzeby wymiany membran.

  Skuteczne dotarcie, mniej oprysku

  W modelu Ventis krople nie są wytwarzane pod wpływem ciśnienia pompy, ale dzięki nowoczesnemu wentylatorowi o średnicy 500 mm, który zapewnia dystrybucję cieczy do dyfuzorów z prędkością od 120 do 185 m/s. Dyfuzory charakteryzują się specjalną budową i są wyposażone w zwężki Venturiego, dzięki czemu ciecz robocza jest rozpylana na jednorodne krople o bardzo małej średnicy. Zapewnia to dokładniejsze pokrycie środkiem ochrony roślin (wymagana objętość cieczy roboczej to zaledwie 150 – 200 l), a co za tym idzie redukcję zużycia preparatu w przeliczeniu na hektar - jest to zgodne z najnowszymi dyrektywami europejskimi dotyczącymi ochrony środowiska. Oznacza to konkretne oszczędności w ochronie plantacji krzewów jagodowych, winnic i sadów.
  Opryskiwacz sadowniczy firmy Kuhn można wyposażyć w pojedynczy lub podwójny wentylator odśrodkowy - który dla optymalizacji penetracji cieczy roboczej w głąb masy wegetatywnej plantacji, wyposażony jest w specjalne przystawki z dyfuzorami zapewniającymi skuteczne dotarcie bardzo drobnych kropli cieczy roboczej nawet do najbardziej zagęszczonych miejsc plantacji. Polietylenowa osłona kieruje powietrzem pod ciśnieniem do poszczególnych dyfuzorów, co zapewnia jednolite rozpylenie cieczy. Do wyboru są przystawki opryskowe OTF (6 dyfuzorów bocznych i 4 rurowe), OTF+ (6 dyfuzorów bocznych, 4 rurowe i 2 przeciwstawne) i OTFF (3 przewody cieczowe z 6 dyfuzorami bocznymi), które zapewniają skuteczne i wygodne przeprowadzenie zabiegu w uprawach szpalerowych oraz możliwość oprysku od 2 do 6 rzędów w jednym przejeździe.
  Ventis wyposażony jest w zbiornik główny o pojemności 1000 lub 1500 l, zbiornik na wodę do płukania (102 lub 124,5 l) oraz do mycia rąk (15 l), pompę o maksymalnym wydatku 89 l/min (ciśnienie - maks. 50 barów), dwa mieszadła hydrauliczne i elektryczną regulację wydatku cieczy. Zapotrzebowanie na moc ciągnik wynosi 70 (1. bieg) lub 90 KM (2. bieg).

  Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

  Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

  YouTube atrexpress

  zobacz więcej

  Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


  W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

  Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


  W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

  Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.