[ATR] Nowości Kuhn

Kuhn - Wozy paszowe seria Profile 2

Data publikacji:
Wozy paszowe seria Profile 2

W roku 2018 francuska firma Kuhn wprowadziła na rynek 26 nowych wozów paszowych z serii Profile 2. Są to wozy paszowe oznaczone symbolami Profile 2 DL i CL o pojemności od 18 do 34 m³ i zapotrzebowaniu na moc 90-130 KM oraz seria Plus o pojemności od 24 do 34 m³ i podobnym zapotrzebowaniu mocy.

Prezentowane podczas niedawno zakończonych targów Euro Tier maszyny to ciągnione wozy z dwoma pionowymi ślimakami. Dwa ślimaki mieszające zapewniają optymalne rozdrobnienie i wymieszanie paszy. Główne różnice pomiędzy modelami serii DL i CL wynikają ze sposobu zadawania paszy. Modele serii DL charakteryzują się bezpośrednią dystrybucją paszy ze zbiornika za pomocą okna wysypowego. Dystrybucja odbywa się z lewej i/lub z prawej strony oraz centralnie z tyłu. Maszyny z serii CL wyładowują paszę za pomocą przenośnika poprzecznego zamontowanego z przodu lub z tyłu maszyny. Wszystkie wersje urządzeń można wyposażyć w przenośniki przechylane o różnych długościach, które dostosowują się do różnej wysokości koryt. Istnieje także możliwość konfigurowania wozów dla obiektów inwentarskich o niestandardowym układzie. Wozy paszowe  firmy Kuhn posiadają wiele innowacyjnych i ciekawych rozwiązań. Maszyny te pomimo kompaktowych rozmiarów mają wysoką wydajność. Specjalnie ukształtowana konstrukcja mieszalnika, a zwłaszcza stosunek jego wysokości do szerokości, zapewniają wozom Profile zbiorniki większe nawet o  20% w porównaniu z innymi maszynami o tej samej wysokości. Jednocześnie zintegrowana rama zapewnia optymalną wysokość, a także duży prześwit, dzięki czemu wszelkie nierówności podłoża nie stanowią problemu. Na szczególną uwagę zasługuje również zastosowana w wozach Profile technologia K-Nox.
W celu ograniczenia zużycia elementów roboczych pod wpływem ścierania i działania kwasów z kiszonki, nowa seria maszyn Profile wyposażona została standardowo w nowe ślimaki mieszające. Całe ślimaki wykonane są z wysokiej jakości stali nierdzewnej 3CR12 – zarówno zwoje jak i centralny wałek. Dzięki temu ślimak mieszający jest bardziej odporny na uszkodzenia mechaniczne i działania agresywnego środowiska. Dodatkowo można zainstalować wzmocnienia dna zbiornika i jego ścian do wysokości 80 cm, również wykonane ze stali nierdzewnej. Zastosowanie takiego materiału znacznie wydłuża czas eksploatacji maszyny.

Bogate wyposażenie

Nowym rozwiązaniem firmy Kuhn jest również 5-czujnikowy system ważenia, który sprawdza się podczas przygotowywania dużych objętości paszy. Cztery sensory wagowe zainstalowane są na ramie pomiędzy osią jezdną a zbiornikiem, dzięki czemu ogranicza się do minimum wszelkie wahania i błędy pomiarowe. Uzyskane wyniki pomiarów są wyświetlane na ekranie systemu ważenia.
Modele z serii Profile Plus  mają dodatkową funkcję ścielenia ściółki. System Ventidrive
poprzez pracę wentylatora o dużej średnicy rozrzuca słomę na odległość do 18 m od prawej strony. Dzięki opcjonalnemu wyrzutnikowi obrotowemu istnieje  także możliwość wyrzutu słomy do 13 m na lewą stronę. W kwestii wyposażenia dodatkowego firma Kuhn zapewnia konfigurację sprzętu zgodną z indywidualnymi wymaganiami klientów.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.