Nowości

Kuhn - Trzymetrowy Performer

Data publikacji:

Wprowadzone w 2013 roku półzawieszane agregaty Performer o szerokości 4; 5; 6 i 7 m uzupełniła również wersja trzymetrowa, przeznaczona do współpracy z ciągnikami o mocy od 180-200 KM, ale nieprzekraczającej 350 KM. Dedykowany do technologii uproszczonych rozbudowany Performer firmy Kuhn wykonuje 4 zabiegi uprawowe jednocześnie - rozdrabnia i miesza resztki roślinne, głęboko spulchnia glebę, wyrównuje ją oraz wtórnie zagęszcza, co umożliwia przygotowanie pola do siewu w jednym przejeździe.

  Nowy Performer 3000, o szerokości roboczej dokładnie 2,95 m, jest zbudowany według tego samego schematu, co większe modele. Wyposażony jest w krótką, dwurzędową bronę talerzową z karbowanymi talerzami (22 szt.) o średnicy 510 mm i grubości 6 mm, pracującymi na głębokości 7-10 cm, 4-rzędowy kultywator z 10 zębami zakończonymi dwustronnymi redlicami o szerokości 50 lub 80 mm (standard), który może pracować na głębokości od 5 do 35 cm, rząd wyrównujących talerzy kątowych (8 szt.) oraz wał uprawowy.

  Elastyczna konfiguracja

  Aby agregat Performer był efektywny w każdych warunkach, zespoły robocze mogą pracować przy różnych ustawieniach, a także pojedynczo lub w kombinacji, np. możliwa jest praca samymi zębami, a w uprawie jesiennej bez wału. Od dwóch lat w maszynach są stosowane nowe zęby z hydraulicznym zabezpieczeniem przed kamieniami typu non-stop, którego siłę wyzwalającą można ustawić na maksymalnie 900 kG, dzięki czemu również w trudnych warunkach glebowych zęby pozostają zagłębione.


  Agregat Performer 3000 można wyposażyć w dwa typy wałów - HD-Liner 700 lub nowy wał podwójny z otwartymi pierścieniami o profilu „U”. Pierwszy powoduje intensywne wtórne zagęszczenie gleby na większą głębokość, natomiast wał typu U bardziej zagęszcza glebę przy powierzchni, zapewniając jednocześnie jej kruszenie.
  Masa nowej maszyny wynosi niespełna 5 t (z wałem HD-Liner), podczas gdy szerszy o metr Performer 4000 jest już cięższy o niemal 2 t, a największy model 7000 waży 9,7 t. Rozbudowane zespoły uprawowe i duża głębokość robocza sprawiają, że Performery mają pokaźne zapotrzebowanie mocy. Zalecana moc przy pracy samymi zębami wynosi od 50-70 KM na metr szerokości roboczej, a wszystkimi zespołami roboczymi 80-100 KM na metr.


  SS

  Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

  Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

  YouTube atrexpress

  zobacz więcej

  Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


  W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

  Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


  W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

  Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.