Nowości

Kuhn Sitera z napędem elektrycznym

Data publikacji:

W gamie mechanicznych siewników Sitera firmy Kuhn, znajdują się również modele 3010 /3020 /3030 e z elektrycznym napędem sekcji wysiewających. Mechaniczny zestaw z siewnikiem z napędem elektrycznym daje rolnikowi wiele korzyści. Nie tylko gwarantuje precyzyjny wysiew, ale zapewnia również łatwą regulację i obsługę.

    Kuhn Sitera z napędem elektrycznym

Siewniki Sitera pozwalają na modulację dawki wysiewu w sposób ręczny lub automatyczny z zastosowaniem sygnału GPS za pośrednictwem terminala Isobus z funkcją TC-GEO. Za sprawą funkcji kontroli sekcji Section Control, siewnik zatrzymuje i rozpoczyna swoje działanie na uwrociach na podstawie uzyskanych danych geolokacyjnych. Wysiew staje się bardziej precyzyjny, nie ma również niepotrzebnych strat materiału siewnego.

Po prawej stronie siewnika zamontowany jest silnik elektryczny, sterujący aparatem wysiewającym Helica. Aparat ten dzięki spiralnie ułożonym rowkom, daje możliwość wysiewu nasion różnych odmian w ilości od 1,5 do 450 kg/ha. Nie ma przy tym potrzeby demontażu elementów układu. Za kontrolę prędkości wysiewu odpowiedzialny jest specjalny czujnik radarowy. Test kalibracji nie powinien sprawiać trudności dzięki automatycznemu wyborowi dystrybucji. Prezentowany siewnik Sitera może być wyposażony w 3 rodzaje redlic wysiewających. Są to redlice Suffolk dla modelu 3010 e, redlice dwutalerzowe dla wersji 3020 e oraz system redlic Seedflex montowanych na równoległoboku w modelu 3030 e. Precyzyjna kontrola głębokości wysiewu jest zawsze zachowana.

Prosta obsługa z terminalem Isobus

Obsługa siewnika może być realizowana za pośrednictwem terminala VT3 wraz z kolorowym, dotykowym ekranem o przekątnej 3,5”, sterownika CCI 800, CCI 1200 lub dowolnego terminala kompatybilnego z Isobus. Interfejs użytkownika jest bardzo czytelny, wszystkie podstawowe funkcje zostały pogrupowane. Terminal umożliwia monitorowanie pomiaru obrotów aparatów wysiewających, automatyczne zarządzanie ścieżkami technologicznymi, do dyspozycji użytkownika jest też przydatny licznik hektarów i alarm niskiego poziomu nasion w zbiorniku.

Zestaw z broną wirnikową i kultywatorem

iewnik mechaniczny z napędem elektrycznym jest kompatybilny z bronami wirnikowymi serii HR 1020, 1030, 1040, które oferowane są w szerokościach roboczych 3; 3,5 i 4 m. Do pracy wymagają ciągnika o mocy co najmniej 300 KM. Agregacja z ciągnikiem jest uproszczona dzięki opatentowanemu systemowi sprzęgania. Dla większych prędkości roboczych, maksymalnie 15 km/h, przy pracy na glebach lekkich oraz resztach pożniwnych, dostępny w ofercie Kuhn jest też kultywator CD 1020. 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.