Nowości

Kuhn - Siewnik z wysokiej półki Maxima 3

Data publikacji:

Podczas tegorocznych kieleckich targów Agrotech firma Kuhn zaprezentuje nowy model wydajnego siewnika punktowego Maxima 3, charakteryzującego się najwyższą precyzją wysiewu, przy wysokiej prędkości roboczej - 10 km/h.

    siewnik maxima 3

Maxima 3 zapewnia wręcz z aptekarską dokładnością regularne odstępy między wysiewanymi nasionami nawet w trudnych warunkach polowych. Dzięki regulacji sterowania elektronicznego i ustawień roboczych w trybie beznarzędziowym użytkownik uzyskuje najwyższą jakość siewu.

Sprawdzone korzyści

Konstruktorzy firmy Kuhn zaopatrzyli sekcję wysiewającą siewnika Maxima 3 w napęd elektryczny zapewniający wiele korzystnych rozwiązań, wśród których wymienić należy: regulację obsady z kabiny ciągnika, zmienne dawkowanie nasion podczas pracy, a także wyłączanie rzędów sterowane przy pomocy GPS lub manualnie. Napęd elektryczny znacznie zmniejsza poślizg kół w trudnych warunkach, gwarantując równomierną aplikację nasion na hektar. Przy pomocy systemu GPS można błyskawiczne zatrzymać silniki w poszczególnych rzędach, co ogranicza straty nasion, zapewniając wymierne oszczędności w gospodarstwie.

Komfort obsługi

Konstruktorzy zadbali o odpowiednią ergonomię obsługi. Każda zmiana ustawień sekcji siewu odbywa się błyskawicznie. Z racji na mniejszą ilość części zużywalnych, jak i mniejsze potrzeby smarowania, wszelkie prace konserwacyjne można wykonać w prosty sposób, w zasadzie bez użycia narzędzi, oszczędzając tym samym czas.
Siewnik nowej generacji Maxima 3 wyposażono we własny alternator. System 48V gwarantuje stałe obroty, które z kolei zapewniają precyzyjny siew nasion nawet w sytuacjach, gdy użytkownik przyspiesza lub zwalnia na uwrociach, pracuje w warunkach wysokiego zapylenia, a także ma w założeniu wysoką obsadę, do 600 tys. roślin na hektar (w zależności od prędkości roboczej i rodzaju nasion).

Precyzja nade wszystko

Wysokość plonowania zawsze jest uzależniona od jakości siewu. Dzięki modernizacji systemu pobierania i wyrzutu ziarna, Maxima 3 uzyskuje większą dokładność i stałą głębokość umieszczania nasion w glebie. Punkt spadania nasion znajduje się w miejscu zetknięcia koła podporowego z glebą. Precyzyjne i łatwe ustawianie zgarniacza jest powtarzalne dla każdego rzędu wysiewu, a system nacisku na podłoże z możliwością regulacji do 180 kg zapewnia równomierne rozmieszczenie nasion.

Innowacyjne rozwiązania

Równoległoboczna rama została wzmocniona konstrukcyjnie. Wykonano ją z odlanych elementów żeliwnych, z bardzo mocnymi przegubami, zapewniając wytrzymałość i długą żywotność sekcji wysiewającej niezależnie od warunków, w jakich pracuje maszyna. Opcjonalnie maszynę można doposażyć w koła dogniatające z wzmocnionymi ramionami „V-Max” o zwiększonej wytrzymałości, z wygodną regulacją kąta roboczego, z przesuniętym do przodu punktem obrotu oraz regulacją nacisku do 45 kg.
Zamontowany w kabinie ciągnika terminal Isobus CCI 1200 pozwala przejąć kontrolę nad zadaniami związanymi z wysiewem. Ta pomocna funkcja jest rezultatem współpracy firmy Kuhn z innymi producentami maszyn rolniczych w ramach CCI, czyli Centrum Kompetencji Isobus.
Podczas projektowania urządzenia skoncentrowano się też na poprawie komfortu obsługi i jakości obrazu oraz zwiększeniu możliwości zastosowań. Obecnie terminal dysponuje większym ekranem dotykowym o przekątnej 12” (30,5 cm), co umożliwia  wyświetlanie kilku informacji jednocześnie. Powłoka przeciwodblaskowa ekranu gwarantuje doskonałą widoczność wyświetlanej treści, nawet przy dużym nasłonecznieniu.

SS

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.