[ATR] Aktualności Kuhn

Kuhn - Rok 2017 zakończony pozytywnie

Data publikacji:

Rok obrotowy 2017 dla koncernu Bucher Industries, do którego należy Grupa Kuhn, stał pod znakiem wysokiego poziomu nowych zamówień i wzrostu obrotów. Obroty zwiększyły się z 2380 mln franków szwajcarskich (2144 mln euro) do 2647 mln CHF (2385 mln EUR).

Segmenty rynku obsługiwane przez koncern rozwijały się pozytywnie przede wszystkim w drugiej połowie roku ubiegłego. Warto dodać, iż we wzroście obrotów swój pozytywny udział miały wszystkie działy Bucher Industries. W związku z tym za rok obrotowy 2017 koncern spodziewa się zysku operacyjnego na wyższym poziomie oraz znacznego wzrostu wyników koncernu.

Grupa Kuhn

W roku 2017 nastąpił pozytywny rozwój sytuacji rynkowej dla Grupy Kuhn, największego przedsiębiorstwa należącego do koncernu - po trzech trudnych latach w ub. roku rozpoczęło się ogólne ożywienie na rynku techniki rolniczej. Wyższe ceny na mleko i mięso w Europie pobudziły popyt na maszyny do zbioru zielonek i technikę przeznaczoną do karmienia zwierząt. Jednakże polowa produkcja roślinna musiała w dalszym ciągu radzić sobie z niskimi cenami, a także wahaniami cen. Stosownie do tego przede wszystkim rolnicy w Ameryce Północnej byli powściągliwi przy inwestycjach ze względu na pełne magazyny i niskie dochody. Ważny rynek, czyli Francja, musiała nadal walczyć ze skutkami słabych zbiorów w poprzednim roku. Poza tym rynek europejski rozwijał się pozytywnie. Lepsze warunki rynkowe w zakresie produkcji mleka i hodowli bydła przełożyły się pozytywnie na wpływ nowych zamówień i obroty Grupy Kuhn. Za rok 2017 Grupa Kuhn spodziewa się tylko trochę wyższego poziomu zysku operacyjnego w porównaniu z poprzednim rokiem, ponieważ wzrosły koszty materiałów, a obroty w Ameryce Północnej wypadły słabo.

Perspektywy na 2018 r.

Jeśli chodzi o rok bieżący, to koncern spodziewa się w przeważającej części pozytywnej sytuacji na rynkach. Generalnie bowiem w rolnictwie utrzymują się lepsze warunki w zakresie produkcji mleka i hodowli bydła. Jednakowoż w wypadku produkcji roślinnej pozostaje niepewność co do cen ze względu na wysokie stany magazynowe i dobre zbiory. Podczas gdy w Europie najprawdopodobniej w dalszym ciągu będzie utrzymywać się ożywienie, to w Ameryce Północnej ze względu na niskie dochody rolników może być potrzebne więcej czasu. W efekcie Grupa Kuhn przewiduje w 2018 r. wzrost obrotów i wyższy poziom zysku operacyjnego. Ze względu na dobry stan zamówień i korzystne otoczenie rynkowe również w innych sektorach działalności, koncern spo­dziewa się za cały bieżący rok wzrostu wskaźników ekonomicznych.

GA

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.