Aktualności

Kuhn przygotowany na przyszłość

Data publikacji:

Jak mówi prezes i dyrektor generalny Grupy Kuhn Thierry Krier, od 2013 r. czasy są dla rolników ciężkie, a tegoroczne warunki wymagające. Zwracając się do międzynarodowej prasy na spotkaniu wstępnym Agritechnici w Saverne we Francji, Krier powiedział także, że europejskich rolników czeka kolejny potencjalnie suchy rok, natomiast Ameryka Północna przeżywa bardzo obfitą w deszcz porę roku.

    kuhn maszyna

Pomimo trudnych warunków firmie udało się w ubiegłym roku zwiększyć sprzedaż o około 8,0% do nieco ponad 1 miliarda euro. Krier powiedział, że Kuhn zawsze był rentowny, chce pozostać niezależny i być ważnym graczem globalnym ze wszystkimi swoimi liniami produktów.

Jesteśmy już znaczącym graczem w Europie oraz Ameryce Północnej i Południowej, ale musimy wykonać więcej pracy na wschodzie i w Chinach - powiedział Krier.

Francuska firma szybko się rozwinęła w ciągu ostatnich 20 lat. W 2000 roku firma zatrudniała nieco ponad 2000 pracowników, miała cztery zakłady we Francji i była obecna w 60 krajach. Dziś liczba zakładów wzrosła do 11 (Brazylia, Francja, Holandia i USA), a Kuhn jest obecny w 100 krajach i zapewnia miejsca pracy dla ponad 5300 osób.

Pan Krier zasugerował, że jedną z głównych zalet firmy jest ciągła inwestycja w jej zakłady i nowe produkty, a na Agritechnica Kuhn uruchomi nie mniej niż 30 maszyn.

Firma inwestuje od 8% do 10% rocznej sprzedaży netto w badania i rozwój oraz nakłady inwestycyjne (28 mln EUR w 2019 r.). Pan Krier doszedł do wniosku, że w ciągu ostatnich pięciu lat gospodarstwa nie tylko chciałyby wykonywać więcej pracy, ale wydawać mniej na nakłady i koszty maszyn.

Jesteśmy na początku inteligentnego rolnictwa, a Kuhn aktywnie rozwija szereg autonomicznych systemów - oznajmił.

Firma widzi możliwości związane z automatyzacją w dwóch obszarach - karmieniu zwierząt i produkcji roślinnej. Zajmując się tym ostatnim, Kuhn stosuje dwutorowe podejście do redukcji nakładów chemicznych.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.