Technika

Kuhn - Precyzyjna kultywacja na całej szerokości

Data publikacji:

Podczas uprawy ścierniska po zbiorach oraz przekopywaniu poplonu materiał leżący na polu powinien być możliwie jak najbardziej równomiernie wprowadzony w uprawianą glebę. Centrum testowe DLG sprawdziło działanie lekkiego kultywatora firmy Kuhn w obu tych zabiegach.

Kultywator sprężynowy Prolander 6000 firmy Kuhn o masie zaledwie 5616 kg został skonstruowany z przeznaczeniem do płytkiej uprawy ścierniska, przekopywania poplonu i przygotowania gleby pod siew - także po uprawie pługiem. Ten nowy, sztandarowy projekt firmy Kuhn łączy ze sobą dużą siłę z niewielkim zapotrzebowaniem na moc.

Stosowany do różnych celów

Kuhn Prolander może być wykorzystywany do różnych prac ze względu na możliwość dozbrojenia łap sprężynowych zarówno w redlice wąskie, jak i w redlice radełkowe („gęsiostopki”). W czasie testu DLG do przyorania odmarzniętego poplonu wykorzystano redlice wąskie o szerokości 55 mm, a do uprawy ścierniska redlice radełkowe „gęsiostopki” o szerokości 205 mm. Obecne mocowanie redlic przy pomocy dwóch śrub Kuhn chce wkrótce zmienić tak, by montaż odbywał się tylko na. . .

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 11/2019
Zamów bezpłatny egzemplarz / prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.