[ATR] Aktualności Kuhn

Kuhn - Pokazy pracy maszyn zielonkowych

Data publikacji:
kuhn maszyna
kuhn maszyna
kuhn maszyna

Najlepszy czas na pokazy pracy maszyn zielonkowych spółka Kuhn Maszyny Rolnicze wykorzystała należycie. W maju i na początku czerwca firma z podpoznańskiego Jelonka wspólnie ze swoimi autoryzowanymi dilerami zorganizowała cykl prezentacji swojego sprzętu do zbioru pasz zielonych.

W zorganizowanych w siedmiu różnych lokalizacjach w Polsce pokazach zaprezentowano zestaw kosiarek dyskowych, składający się z zawieszanej z tyłu podwójnej kosiarki „motyla” GMD 9530 i czołowej GMD 3525 F-FF, o łącznej szerokości roboczej do 9,53 m (9,13-9,53 m), 8-karuzelowy przetrząsacz GF 8712 o szerokości 8,7 m i debiutującą w Polsce nową zgrabiarkę GA 8131, która ma wejść do sprzedaży wczesną jesienią. Cykl zbioru wieńczyły różne modele pras zwijających, prasoowijarek i owijarek, zależnie od miejsca i dilera-gospodarza pokazu. Zwłaszcza maszyny do koszenia i obróbki pokosu to bez wątpienia sprzęt na duże areały, wyróżniający się innowacyjnymi rozwiązaniami zapewniającymi bardzo dużą wydajność przy zachowaniu wysokiej jakości paszy.

Dobre kopiowanie

Zestaw kosiarek GMD budzi respekt już samym wyglądem, niemniej jednak imponuje również możliwościami. Dokładny, płynny zbiór czystej paszy z dużą prędkością umożliwiają z jednej strony nowoczesne smukłe belki koszące Optidisc, a z drugiej - wyrafinowane układy prowadzenia oraz zawieszenie Lift-Control, gwarantujące doskonałe dopasowanie się kosiarek do terenu i zoptymalizowany nacisk na podłoże. Przednia kosiarka w zestawie GMD 3525 F może pracować z wychyleniem bocznym aż 30°, przy prześwicie dochodzącym do nawet 70 cm (różnica między lewą i prawą stroną), podczas gdy kosiarki tylnego tandemu GMD 9530, z hydraulicznym przesunięciem bocznym w granicach 20 cm, oferują zakres ruchu w pionie wynoszący blisko 50 cm i mogą pracować pod kątem +13,3° do -8,1°.
Podczas pokazów szczególną uwagę zwracała jednak nowość firmy Kuhn - dwukaruzelowa zgrabiarka GA 8131 o szerokości roboczej 7,1-8 m, formująca pośrodku między karuzelami pokos o regulowanej szerokości 1,3-2,2 m. Maszyna jest bardzo przyjazna zarówno dla roślin, zwłaszcza delikatnych motylkowych, jak i w obsłudze - większość funkcji regulowana jest hydraulicznie. Dwie 12-ramienne karuzele o średnicy 3,4 m zapewniają dokładny zbiór i czystą paszę, m.in. dzięki  odpowiednio wyprofilowanym ramionom oraz wahliwie zamocowanym karuzelom, wspierającym się podczas pracy na 4- lub 6-kołowych (opcja) wózkach ze skręcanymi kołami. Napęd przenosi solidna, bezobsługowa przekładnia Master Drive w zmniejszającej masę maszyny obudowie z aluminium, a smarowania co 200 h wymagają jedynie tuleje, w których przemieszczają się ramiona po bieżni krzywkowej.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.