[ATR] Nowości Kuhn

Kuhn oferuje kabiny nowej generacji

Data publikacji:
kuhn visiospace

Rosnące wymagania użytkowników wozów paszowych w zakresie komfortu, ergonomii i bezpieczeństwa obsługi zmuszają producentów do ciągłej modernizacji maszyn. Naprzeciw tym oczekiwaniom wyszła ostatnio fima Kuhn, która od stycznia tego roku w swoich samojezdnych, samozaładowczych wozach paszowych SPV i SPW instaluje kabiny Visiospace nowej generacji.

Seria wyposażonych w pojedynczy pionowy ślimak wozów paszowych SPV obejmuje modele o pojemności od 12 do 17 m³, napędzane silnikami o mocy 170 KM. Dwuślimakowe pionowe wozy paszowe SPW mają natomiast pojemność od 14 do 27 m³ i są napędzane silnikami o mocy 225 KM. Aby sprostać zróżnicowanym wymaganiom wszystkich grup użytkowników, obie serie maszyn oferowane są z nową kabiną Visiospace dostępną w 3 wersjach - Standard, Edition i Attractive.

Lepszy widok

Użytkowane przez znaczną część czasu wewnątrz budynków inwentarskich samojezdne wozy paszowe poruszają się zwykle na niewielkiej przestrzeni, dlatego muszą zapewnić operatorowi wyjątkowo dobrą widoczność we wszystkich kierunkach. Kabina Visiospace gwarantuje ją dzięki przeszkleniu o największej powierzchni i najszerszym polu widzenia na rynku. Powierzchnia okien jest aż o 20% większa niż w kabinach pierwszej generacji, a kierowca dysponuje niczym niezakłóconym, panoramicznym widokiem od lewej do prawej strony, a także w górę, na frez załadunkowy, w modelach SPV pobierający kiszonkę z wysokości maksymalnie 5,2 m, a w modelach SPW - z 6 m. Żadnych elementów ograniczających pole widzenia nie ma również podstawa nowej kabiny, dzięki czemu operator może bez trudu ocenić odległość frezu od paszy i w sposób optymalny kontrolować jego pracę w dolnym położeniu, unikając zablokowania maszyny czy to podczas załadunku kiszonki z silosu lub pryzmy, czy kiszonki lub słomy z balotów, co pozwala zwiększyć wydajność.
Wnętrze nowej kabiny Visiospace jest przy tym tak samo obszerne, jak w znanej ze swej przestronności i łatwego dostępu kabinie pierwszej generacji. Nowa kabina oferuje jednak wyższy komfort pracy o każdej porze roku, zwłaszcza w zróżnicowanych warunkach występujących wcześnie rano i pod koniec dnia, gdy zwykle odbywa się karmienie zwierząt. Zapewniają to ulepszone układy wentylacji i ogrzewania, których wydajność została zwiększona odpowiednio o 50 i 30% w porównaniu z poprzednimi kabinami.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.