[ATR] Technika Kuhnkosiarki rolnicze

Kuhn - Koszenie na dużych pochyłościach dzięki kosiarce dyskowej czołowa GMD 3120 F

Data publikacji:
kosiarka dyskowa czołowa GMD 3120 F
kosiarka dyskowa czołowa GMD 3120 F
kosiarka dyskowa czołowa GMD 3120 F
kosiarka dyskowa czołowa GMD 3120 F

Kosiarka dyskowa czołowa GMD 3120 F firmy Kuhn z pewnością zasługuje na dodatkowe określenie „kompaktowa”, ponieważ jest lekka i może być agregowana z pomocniczymi ciągnikami rolniczymi czy dwuosiowymi ciągnikami górskimi. W celu bezpiecznego użytkowania maszyny należy jednak zwrócić uwagę na kilka kwestii.

Firma Kuhn zapewniła sobie pewne miejsce na rynku maszyn rolniczych dzięki wytrzymałym konstrukcjom przeznaczonym dla dużych gospodarstw. Pewnym zaskoczeniem okazała się bardzo zwarta konstrukcja czołowej kosiarki dyskowej GMD 3120 F. Przetestowana była przez nas z różnymi ciągnikami o mocy od 70 do 80 KM, które zostały wyposażone w koła bliźniacze. Dzięki temu zestawy koszące dobrze radziły sobie na terenach o dużym nachyleniu. Operatorzy testowi byli pod wrażeniem niewielkiej masy maszyny: testowana kosiarka o szerokości 3,14 m i 7 dyskach ważyła zaledwie 617 kg. Wiele pochwał otrzymał też sposób zawieszenia maszyny - blisko ciągnika. Takie rozwiązanie bardzo korzystnie wpływało na zachowywanie się agregatu maszynowego podczas pracy po pochyłych terenach. Gdyby dla kogoś taka maszyna była zbyt ciężka, firma Kuhn oferuje też mniejszy model z sześcioma dyskami: GMD 2820 F Compact o szerokości roboczej 2,7 m.

Dobre odciążenie mechaniczne

Agregatowanie z ciągnikiem jest proste: należy podjechać pod trójkąt zaczepowy i zabezpieczyć go zawleczką oraz podłączyć wał przegubowo-teleskopowy. Żadnej hydrauliki. Kosiarka jest rozkładana za pomocą układu podnoszącego. Opcjonalnie producent oferuje także standardową ramę zawieszenia dla trzypunktowego układu zawieszenia II kategorii. W przypadku gdy hydraulika nie posiada zintegrowanego odciążenia maszyn, opcjonalnie można zamówić zestaw sprężyn odciążających. W przypadku tak lekkiej kosiarki opcja ze sprężynami sprawdza się bardzo dobrze. Nacisk belki dyskowej można regulować w szerokim zakresie niezależnie od współpracującego ciągnika: po stronie ciągnika - długością łańcucha, po stronie kosiarki. . .

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 06/2019
Zamów bezpłatny egzemplarz / prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.