[ATR] Technika Kuhn

Kuhn jednoślimakowy Profile 12.1 CL (75 KM)

Data publikacji:
Profile 12.1 CL (75 KM)

Francuska firma Kuhn w kategorii pojemności 12 m³ ma w ofercie następujące modele: jednoślimakowe Profile 12.1 CL (75 KM), Profile 12.1 DL (75 KM), Profile Plus 12.1 DL (62-75 KM) oraz dwuślimakowy Profile 12.2 DS (75 KM). Wozy paszowe firmy Kuhn charakteryzują się kompaktowymi rozmiarami.

Zintegrowane podwozie zmniejsza wysokość maszyny przy zachowaniu dużego prześwitu. Za napęd pionowego ślimaka odpowiada podwójnie ułożyskowana przekładnia kątowa. Wozy paszowe są standardowo wyposażone w system ważenia KDW 341, który pozwala zarządzać zadawaniem paszy: tryb „prosty” do ważenia ilości załadowanych i zadanych produktów lub tryb „programowalny” do bardziej kompleksowego zarządzania żywieniem.
Różnicę w modelach Profile 12.1 CL oraz DL stanowi sposób zadawania paszy. W modelach CL pasza jest zadawana z prawej i lewej strony za pomocą przenośnika poprzecznego. W modelach DL pasza jest standardowo zadawana bezpośrednio z okna wysypowego (z prawej lub lewej strony).
Model z serii Profile Plus 12.1 DL posiada dodatkową możliwość ścielenia słomy. Zainstalowany wentylator ma rozłączany napęd pasowy, co umożliwia dużą elastyczność działania na starcie. Poprzez zastosowanie wentylatora o dużej średnicy słoma wdmuchiwana jest na odległość do 18 m od prawej strony. Dzięki opcjonalnemu wyrzutnikowi obrotowemu istnieje także możliwość wyrzutu słomy do 13 m na lewą stronę.
Profile 12.2 DS. jest wozem dwuślimakowym, wyposażonym w boczny system dystrybucji paszy z przenośnikiem taśmowym. Dwa ślimaki mieszające zapewniają optymalne rozdrobnienie i wymieszanie paszy. Zbiornik w kształcie wielokąta oraz zainstalowane dwa przeciwnoże dodatkowo przyśpieszają cięcie paszy włóknistej, nawet jeśli jest ładowana w całych belach.

Więcej o wozach paszowych tutaj

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.