Technika

Kuhn - Jedna zamiast kombinacji

Data publikacji:

Nowa zaczepiana kosiarka dyskowa GMD 5251 TC o szerokości roboczej 5,2 m, z centralnym dyszlem, przeznaczona do ciągników o mocy od 110 do 120 KM, stanowi atrakcyjną ekonomicznie alternatywę dla kombinacji kosiarek zawieszanych. Nowy model uzupełnił asortyment oferowanych przez firmę Kuhn kosiarek zaczepianych z bocznym dyszlem z serii GMD TL, o szerokości od 2,7 do 4 m.

  Nowoczesne zawieszenie kosiarki GMD 5251 TC oparte na czterech solidnych sprężynach amortyzujących zapewnia doskonałe kopiowanie nierówności terenu, co gwarantuje najwyższą jakość zbieranej paszy. Duże koła podporowe po obu stronach maszyny zapobiegają ugniataniu materiału roślinnego i zmniejszają nacisk na glebę, chroniąc darń i korzystnie wpływając na odrastanie roślin.

  Głowica Girodyne

  Maszynę wyróżnia zaczep z głowicą obrotową Girodyne, podnoszącą wydajność i zwiększającą komfort prowadzenia maszyny. Głowica Girodyne stanowi połączenie obrotowego zaczepu i zintegrowanej przekładni przenoszącej napęd od WOM ciągnika, umożliwiającej wykonywanie skrętów pod bardzo dużym kątem bez przerw w transmisji mocy, co zapewnia znakomitą zwrotność podczas pracy oraz ułatwia przestawianie maszyny z jednej strony na drugą.
  Kosiarka GMD 5251 TC jest poza tym wyposażona w niezależne podwozie do jazdy po drogach. Przestawienie maszyny z pozycji transportowej w roboczą i odwrotnie zajmuje niespełna 10 sekund. Szerokość transportowa wynosząca tylko 2,8 m oraz umieszczone z przodu koła jezdne sprawiają, że jest to bardzo zwrotna kosiarka nie tylko podczas pracy.

  Szeroki pokos

  W maszynie zastosowano sprawdzoną smukłą, bezobsługową belkę koszącą Optidisc, wyróżniającą się szybką pracą, bardzo wysoką jakością koszenia, czystym zbiorem, niezawodnością, zwiększoną odpornością na zużycie i uszkodzenia oraz łatwym serwisowaniem (prosta wymiana modułów). Belki mają w standardzie m.in. system zabezpieczenia napędu Protectdrive oraz szybką wymianę noży Fast-Fit.
  W kosiarce GMD 5251 TC, inaczej niż w modelach GMD TL, belka napędzana jest centralnie, co zapewnia równomierny rozdział mocy i brak przeciążeń także w wypadku intensywnej pracy przy dużym plonie czy w trudnych warunkach roboczych. Skoszone rośliny są odkładane na szerokości około 4 m, co przyspiesza ich przesychanie i ułatwia późniejsze roztrząsanie. Odpowiednie ustawienie płyt kierujących pozwala formować także dwa pokosy rozdzielone pośrodku.

  Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

  Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

  YouTube atrexpress

  zobacz więcej

  Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


  W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

  Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


  W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

  Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.