[ATR] Testy praktyczne [ATR] Technika Kuhn

Kuhn i-spray w terenie

Data publikacji:
kuhn i-spray

Zaprezentowany na Sima na początku tego roku Kuhn testuje obecnie pomysł i-spray w różnych uprawach w pobliżu zakładu w Saverne we Francji.

System Carbon Bee, będący w dużej mierze koncepcją R + D, opiera się na zamontowanych na wysięgniku czujnikach hiperspektralnych rozmieszczonych w odstępach 3,0 m na wysięgniku 24,0 m, aby skanować uprawy pod kątem chwastów. Obrazy są przetwarzane przez komputer, który wysyła sygnał do otwierania i zamykania pojedynczych dysz do natrysku chwastów.

Na początku tego roku Kuhn powiedział, że celem jest opracowanie systemu, który byłby dokładny przy prędkościach do 15 km / h. Testy terenowe potwierdziły, że możliwe są jeszcze większe prędkości, a firma mówi o oszczędnościach chemicznych do 80%.

Firma uważa, że technologia otwiera możliwość zarządzania odpornością na herbicydy dzięki zastosowaniu bardziej ukierunkowanych substancji aktywnych. Jednak potrzeba więcej czasu, aby wprowadzić ją na rynek europejski.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.