Technika

Kuhn - Gratka dla największych

Data publikacji:

Kuhn wzmacnia ofertę wydajnych maszyn do zbioru zielonek, przeznaczonych dla dużych gospodarstw. Na bieżący sezon proponuje nowy, interesujący zestaw trzech kosiarek FC ze zgniataczem pokosu, dedykowany do współpracy z szybkimi ciągnikami dużej mocy, stanowiący wizytówkę możliwości firmy w tym segmencie.

    kuhn maszynakuhn maszynakuhn maszyna

Wśród najważniejszych zalet nowego zestawu, zbudowanego z przedniej kosiarki  FC 3125 F o szerokości roboczej 3,1 m i tylnego „motyla” FC 9530 o szerokości 9,1-9,5 m, składanych do transportu do 3 m, jest oczywiście znakomita wydajność, a także komfort obsługi oraz idealne kopiowanie terenu. Pokazana już jesienią kombinacja reprezentuje rodzinę zestawów tego typu, opartych na kosiarka FC, o szerokości roboczej od 8,3 do 9,9 m.
            Perfekcyjne śledzenie profilu pola zapewnia centralne, przegubowe, wahliwe zawieszenie kosiarek, duży zakres ruchu zespołu koszącego (do 50 cm w kosiarkach tylnych i 70 cm w przedniej) oraz duży kąt przechylenia – do 30°. Poza tym system Lift-Control, czyli hydraulicznej, wygodnej regulacji docisku belki z kabiny ciągnika, zarówno kosiarki przedniej, jak i maszyn tylnych, gwarantuje optymalne odciążenie zespołu koszącego, co chroni darń, redukuje zapotrzebowanie mocy oraz zmniejsza zużycie belek tnących. We wszystkich kosiarkach zastosowano sprawdzone belki Optidisc, wyróżniające się szybką pracą, bardzo wysoką jakością koszenia, czystym zbiorem, niezawodnością, zwiększoną odpornością na zużycie i uszkodzenia oraz komfortem obsługi. Belki mają w standardzie m.in. system zabezpieczenia napędu Protectdrive oraz system szybkiej wymiany noży Fast-Fit.

Wydajne zgniatacze

Przyspieszenie zbioru umożliwiają seryjne zgniatacze pokosu z wirnikami wyposażonymi w wahliwe stalowe palce, dostosowane do różnych roślin. Specyficzny kształt palców sprawia, że rotor zgniatacza, wyposażony seryjnie w śrubowe zabezpieczenie, wyróżnia się niewielkim zapotrzebowaniem mocy. Prędkość zgniataczy można ustawić za pomocą dźwigni na 1000 obr./min – zalecane dla trawy, lub 780 obr./min – dla delikatnych roślin. Wolniejsze obroty sprzyjają również tworzeniu pulchniejszego i bardziej przewiewnego pokosu, a także gwarantują, że pokos z przedniej kosiarki, o minimalnej szerokości 1,2 m (maksymalnej 2 m), znajduje się idealnie między kołami ciągnika. Szerokość pokosów formowanych przez tylne kosiarki wynosi od 1,85 do 2,4 m.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.