Aktualności

Kuhn/Agrohandel - Kolejność ma znaczenie

Data publikacji:

Serię trzech pokazów swoich wozów paszowych zorganizowała w ostatnich dniach stycznia firma Kuhn. W jednym z nich, który - przy współudziale firmy Agrohandel z Legnicy - odbył się 30 stycznia w gospodarstwie Grzegorza Stycznia w Bojanicach koło Świdnicy na Dolnym Śląsku, uczestniczyła również redakcja atr express.

Pokaz maszyn - wozów paszowych Euromix I 870 z jednym (pojemność 8 m³) i Profile 1480 z dwoma pionowymi ślimakami (14 m³) - stanowił dobrą okazję do przybliżenia cennych informacji dotyczących odpowiedniego żywienia bydła, które zebranym przybliżał prof. Adam Cieślak z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Zwracał on szczególną uwagę na kolejność załadunku poszczególnych komponentów - wskazane jest rozpoczęcie ładowania od sianokiszonki czy kiszonki z lucerny, jak również słomy i siana, które poprawiają strukturę mieszania TMR. W dalszej kolejności należy załadować pasze treściwe, np. śrutę zbożową czy mieszanki mineralne, a na koniec młóto browarniane czy wysłodki buraczane. Dlaczego właśnie w taki sposób? Odpowiedź szybko przynosi analiza przygotowanego TMR-u za pomocą specjalnych sit, określających procentową zawartość paszy - tak też było i w przypadku paszy przygotowanej dla liczącego 60 sztuk stada krów mlecznych należących do Grzegorza Stycznia (w gospodarstwie jest łącznie około 120 sztuk bydła). Dotychczasowe doświadczenia hodowcy z żywieniem stada przedstawimy Państwu w kolejnym wydaniu atr express.

GA

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.