[ATR] Aktualności kubota

Kubota z certyfikatem AEF

Data publikacji:
kubota m7003

Firma Kubota otrzymała certyfikat AEF dla zestawu składającego się z nowej serii ciągników M7003 Premium KVT oraz prasy TIM BV5xxx.

Podczas pracy Kubota M7003 komunikuje się z prasą w technologii TIM, pozwalając jej sterować takimi funkcjami ciągnika jak WOM, hydraulika i prędkość jazdy. Nowy ciągnik Kuboty może efektywnie współpracować również z innymi certyfikowanymi narzędziami działającymi w standardzie TIM.

Kubota TIM (Tractor Implement Management) to protokół, który umożliwia dwustronną komunikację pomiędzy ciągnikami i narzędziami, pozwalając im sprawnie współpracować i ograniczając szanse wystąpienia błędu ludzkiego. Dodatkowo technologia TIM wpływa korzystnie na komfort pracy operatora poprzez automatyczne wykonywanie powtarzających się czynności. Prasa dostarcza ciągnikowi informacji w czasie rzeczywistym, co oznacza, że operator nie musi sprawdzać stanu beli, aby zakończyć proces belowania. Po osiągnięciu zadanej średnicy beli ciągnik zatrzyma się, aby ją wyładować, zawsze utrzymując ten sam poziom gęstości, a tym samym osiągając najwyższą jakość pracy.

Jak dotąd Kubota uczestniczyła w AEF za pośrednictwem Grupy Kverneland, odpowiedzialnej za produkcję maszyn towarzyszących. Jednak dzięki utworzeniu w ostatnim czasie Europejskiego Centrum Innowacji Kubota przejęła od Grupy Kverneland status członka głównego w AEF w ramach działań na rzecz wzmocnienia współpracy w dziedzinie rolnictwa precyzyjnego.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 12/2020 - zamów:

bezpłatny egzemplarz lub prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.