[ATR] Aktualności kubota

Kubota - spór patentowy

Data publikacji:
kubota maszyna

AgJunction Inc. wniosło pozew o naruszenie patentu za pośrednictwem swoich amerykańskich spółek zależnych w całości przeciwko Kubota Corporation i kilku jej spółkom zależnym.

Pozew twierdzi, że produkty Kubota naruszają trzy patenty AgJunction związane ze zautomatyzowanym sterowaniem maszyną i zaimplementowanym sterowaniem.

W pozwie firma domaga się odszkodowania pieniężnego i nakazu, aby Kubota nie sprzedawała żadnych produktów naruszających opatentowaną technologię AgJunction w Stanach Zjednoczonych. W pozwie szczególnie wyróżnione są ciągniki Kubota serii M7 i ich nowsze zaktualizowane modele z komponentami autosteer.

AgJunction uważa, że ​​ma jedno z najbardziej wszechstronnych portfolio adresów IP do sterowania i kontroli maszyn w branży.

Aktywa te są niezbędne dla funkcji kierowania i sterowania maszyną bez użycia rąk i są kluczowymi elementami naszej strategii korporacyjnej - powiedział Bob Barjesteh, wiceprezes IP i główny doradca AgJunction - po latach prób wynegocjowania licencji z Kubotą i jej dostawcami nie pozostaje nam nic innego, jak dochodzić naszych patentów w sądzie.

AgJunction z siedzibą w Scottsdale w Arizonie posiada około 200 patentów i wniosków patentowych w toku. Jej produkty są sprzedawane pod markami takimi jak Novariant, Wheelman i Whirl.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.