Nowości Ochrona i nawożenie

Kubota rozszerza zastosowanie systemu TIM

Data publikacji:

Japoński producent wprowadza system Tractor Implement Management (TIM) do współpracy ciągnika M7 z rozsiewaczem DSX-W GEOSPREAD. Dzięki automatyzacji kluczowych ustawień precyzyjny rozsiew nawozu staje się łatwiejszy, a ryzyko błędów maleje.

    Kubota rozszerza zastosowanie systemu TIM

Technologia łączy ciągnik Kubota M7 z rozsiewaczem DSX-W GEOSPREAD, pozwalając na automatyczne dostosowanie ustawień, co poprawia precyzję i wygodę użytkowania.

Precyzyjne rozsiewanie nawozu ma kluczowe znaczenie dla plonów i zdrowego wzrostu roślin. W tradycyjnych rozwiązaniach operator musiał ręcznie regulować ustawienia, co zwiększało ryzyko błędów. System TIM eliminuje ten problem, automatyzując regulację kluczowych parametrów, takich jak wysokość położenia rozsiewacza, obroty tarczy oraz kąt pochylenia.

Dzięki aplikacji Kubota Spreading Charts użytkownik wybiera szerokość roboczą i rodzaj nawozu, a dane są przesyłane do rozsiewacza przez Bluetooth. Automatyczne dostosowanie parametrów pozwala na efektywniejsze wykorzystanie nawozu i równomierny wzrost upraw. Kubota planuje wprowadzenie nowej serii technologii TIM na początku 2025 roku.

 

Polecamy produkty z naszego sklepu:Polecamy produkty z naszego sklepu:Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.