[ATR] Aktualności kubota

Kubota - Przyszłość precyzyjnego rolnictwa

Data publikacji:
konferencja kubota

Czy może być lepsze miejsce niż Centrum Rolnictwa Precyzyjnego przy Zespole Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich (woj. wielkopolskie), aby rozmawiać na temat precyzji w polskim rolnictwie?

Z tego założenia wyszli organizatorzy konferencji - m.in. polskie przedstawicielstwo koncernu Kubota, która odbyła się właśnie tam 11 kwietnia.
Wnioski? Najważniejszy jest taki, iż rolnictwo precyzyjne jest nieuniknionym kierunkiem rozwoju branży rolniczej, ze względu na ciągłą i rosnącą konieczność zwiększania efektywności. Prelegenci i uczestnicy panelu dyskusyjnego zgodnie podkreślali, że współczesne gospodarstwa są dziś w wielu aspektach uzależnione od najnowszych technologii. Szkopuł w tym, iż niejednokrotnie placówki oświatowe pozbawione są rozwiązań odpowiadających wyzwaniom współczesności - choćby w związku z niedostatecznym wyposażeniem technicznym szkół. ZSR CKP jest w tym zakresie chlubnym wyjątkiem - można się było przekonać o tym, obserwując prezentowane rozwiązania techniczne, które mogą się pojawić w procesie nauczania, ale także dobre praktyki wdrożone w szkole w Kaczkach Średnich.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.