Aktualności

Kubota - Kompleksowe rozwiązania

Data publikacji:

Celem zorganizowanego 24 maja spotkania dla dziennikarzy branżowych mediów było zaprezentowanie kompleksowych rozwiązań Kuboty w rolnictwie - pod nazwą Kubota Farm Solutions.

    kubota maszynakubota maszynakubota maszynakubota maszyna

Jako że marka Kubota to już nie tylko ciągniki, ale i prawie pełna paleta maszyn towarzyszących (rezultat zakupu w 2012 roku marki Kverneland), mieliśmy okazję zobaczyć w akcji kilka ciekawych zestawów: ciągnik Kubota M7001 z pługiem Kubota RM2005V, ciągnik Kubota M5001 z rozsiewaczem Kubota DSM-W GeoSpread, ciągnik Kubota M7001 z siewnikiem punktowym Kverneland, ciągnik Kubota M7001 z opryskiwaczem Kubota XMS216, ciągnik Kubota MGX-II z prasą Kubota DV5160 i ciągnik Kubota M7001 wyposażony w Autosteer.
Jak mówił Grzegorz Czerwiak - general produkt manager marki Kubota w Polsce: – zakup marki Kverneland, a w szczególności bardzo zaawansowanego działu mechatroniki, pozwolił nam na znaczne rozwinięcie technologii w zakresie rolnictwa precyzyjnego - zarówno w maszynach, jak i ciągnikach. To marka Kverneland jako pierwsza na świecie opatentowała system Isobus, pozwalający na komunikację między ciągnikiem a maszyną towarzyszącą. Później patent został uwolniony, aby umożliwić dostęp innym producentom sprzętu rolniczego do tej technologii, a w kolejnych latach na jej bardzo dynamiczny rozwój. W ofercie Kuboty znajdują się obecnie dwa rodzaje terminali Isobus - k-Monitor i IsoMatch Tellus, które można bez problemu wykorzystywać również do ciągników innych marek. Dzięki tej technologii jesteśmy w stanie dostarczyć do klienta kompleksowe rozwiązanie Kubota Farm Solutions do zarządzania zestawami maszyn: ciągnik + maszyna towarzysząca.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.