[ATR] Nowości Krone

Krone - Więcej dobrych przyczep serii od AX do ZX

Data publikacji:
przyczepa joskin
przyczepa joskin
przyczepa joskin
przyczepa joskin

Obejmującą 34 modele ofertę przyczep zbierających z serii od AX do ZX firmy Krone uzupełniły ostatnio kolejne uniwersalne maszyny z serii MX, służące zarówno do zbioru pokosów, jak i transportu zielonki odbieranej od współpracującej sieczkarni. Nowe modele wyróżnia szereg zalet zwiększających ich funkcjonalność i wydajność, będących znakiem firmowym Krone.

Seria MX obejmuje 3 modele podstawowe - MX 330 GD/GL, MX 370 GD/GL i MX 400 GL, o pojemności 33, 37 i 40 m³ (DIN 11741), ale składa się w sumie z 5 maszyn. Dwie mniejsze przyczepy dostępne są bowiem w wersjach z dwoma lub trzema (opcja) tylnymi walcami rozładunkowymi o średnicy 470 mm (GD) lub bez nich (GL). W modelach GD dolny walec obraca się z większą prędkością niż górny, tworząc zwartą, grubą warstwę zielonki w silosie lub na pryzmie. Przyczepy MX 370 i 400 mają poza tym ruchomą przednią ścianę, która pochylając się do przodu (w kierunku ciągnika) pozwala zwiększyć pojemność skrzyni o ok. 4,5 m³, a przesuwając się do tyłu ułatwia szybki rozładunek przyczepy. Model MX 330 ma natomiast uchylny górny panel w przedniej ścianie, ułatwiający wgląd do skrzyni i załadunek zielonki z sieczkarni.
Wszystkie maszyny mają wytrzymałą ramę z profili zamkniętych i tak samo zbudowaną w pełni stalową skrzynię, z drzwiami rewizyjnymi po lewej stronie, zapewniającymi doskonały dostęp do jej wnętrza. Są wyposażone w podwozia typu tandem o nośności 18 t, ze skrętną osią wleczoną lub z mechanicznym aktywnym układem skrętu (opcja) i hydrauliczną amortyzacją (opcja).

Solidny zbiór

Przyczepy MX mają podbieracz typu EasyFlow o szerokości roboczej 1,8 m, z górną rolką dociskową oraz pięcioma rzędami podwójnych palców rozmieszczonych w opatentowanym układzie w kształcie litery „W”, gwarantujący intensywny i równomierny przepływ materiału całą szerokością do zespołu podająco-tnącego. Opcjonalne boczne koła podporowe, niebiegnące w śladach kół ciągnika, ułatwiają kopiowanie profilu pola i minimalizują zanieczyszczenie paszy, zwłaszcza w trudnym terenie.
Ośmiorzędowy rotor załadunkowy o średnicy 880 mm i szerokości 1580 mm, z utwardzanymi zębami ze stali Hardox ułożonymi spiralnie, pracuje wyjątkowo płynnie i nie wymaga dużej mocy. Rotor podaje zieloną masę na zespół tnący z maksymalnie 41 nożami zapewniającymi minimalną długość cięcia 37 mm. Zależnie od potrzeby można łatwo włączyć 20/21 noży (sieczka 74 mm) lub też pracować bez nich. Dużą zaletą jest odchylana na bok kaseta z nożami, ułatwiająca ich wymianę i ostrzenie. Opcjonalna automatyczna ostrzałka SpeedSharp umożliwia naostrzenie 41 noży w mniej niż 4 minuty.
Dla maksymalnego komfortu można dodatkowo zamówić m.in. systemy automatycznego załadunku PowerLoad i rozładunku, z automatyczną funkcją szybkiego przesuwu podłogi, optymalizujące przebieg tych procesów, światła robocze LED, dwupozycyjny dyszel przegubowy, składaną z kabiny pokrywę skrzyni zabezpieczającą ładunek, system kamer czy terminale sterujące Delta lub CCI 1200, z ekranami 5,5- lub 12-calowymi.

SS

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.