[ATR] Technika Krone

Krone - Szerszy program sieczkarni

Data publikacji:
joskin sieczkarnia

Firma Krone uzupełniła program sieczkarni polowych średniej mocy o nowe modele Big X 530 i Big X 630 o mocy 530 i 626 KM. Podobnie jak pozostałe sieczkarnie Big X maszyny mają w standardzie nowy bęben rozdrabniający MaxFlow oraz system VariQuick umożliwiający szybkie przezbrojenie ze zbioru zielonki na zbiór kukurydzy.

Bęben MaxFlow o szerokości 630 mm i średnicy 660 mm, opracowany specjalnie dla modeli od Big X 480 do Big X 630, dostępny jest z 20, 28 lub 36 nożami zamocowanymi w nowy sposób, co zapewnia większą przepustowość oraz wyjątkowo spokojną pracę także przy długiej sieczce. Poza tym listwa nożowa chroni korpus bębna przed zużyciem. Oprócz tego firma Krone oferuje także specjalny bęben „biogazowy” z 40 no­żami pozwalający pozyskiwać sieczkę małej długości (2,5-15 mm), optymalną do biogazowni.
            Dużym atutem nowych sieczkarni jest system VariQuick,  umożliwiający szybką zamianę kanału do trawy na zgniatacz ziarna CornConditioner, co zapewnia dużą elastyczność sieczkarni. Oba zespoły są ze sobą połączone i mogą być przesuwane jak szuflady, dzięki czemu przezbrojenie maszyny zajmuje zaledwie kilka minut. Producent rozszerzył również asortyment zgniataczy i oferuje teraz także model ze 105 zębami, idealny do zbioru kukurydzy zgodnego z nowym trendem na „długą sieczkę” (od 20 mm). Podobnie jak inne wersje nowy CornConditioner ma walce o średnicy 250 mm, co zapewnia dużą powierzchnię tarcia i doskonałą obróbkę ziarna.
            Opcjonalny system StreamControl pozwala z kloei regulować z kabiny odległość wyrzutu. Ustawienie na bliski wyrzut zapewnia niższe zużycie paliwa, ale pozwala tylko napełniać przyczepę jadącą obok sieczkarni. Gdy przyczepa porusza się za sieczkarnią, należy wybrać średni lub duży zasięg wyrzutu.

Inteligentny napęd

W sieczkarniach firma Krone postawiła na sprawdzone, 6-cylindrowe silniki rzędowe MTU, o mocy ciągłej 390 kW/530 i 460 kW/626 KM, spełniające normy emisji spalin Stage IV/Tier 4 final, oraz na bezpośred­ni napęd bębna za pomocą pasków klinowych. We wszystkich modelach dostępna jest funkcja ConstantPower, która automatycznie dostosowuje prędkość jazdy do obciążenia, przy stałych, ustawionych obrotach sinika, dostarczającego optymalny moment i moc.
            W modelach Big X 530 i Big X 630 Krone oferuje oprócz tego PowerSplit – „inteli­gen­tny” elektroniczny system zarządzania silnikiem, który automatycznie dostosowuje wydatek mocy do aktualnych warunków zbioru. Kierowca ma do wyboru dwa tryby: Eco-Power – przydatny np. przy drugim pokosie trawy, gdy zapotrzebowanie na moc jest niskie, zapewniający super oszczędne spalanie, lub X-Power – oferujący pełną moc silnika w technologii Common Rail, zalecany w trudnych warunkach, przy pracy pod pełnym obciążeniem, np. przy zbiorze kukurydzy.
            Wśród innych zalet nowych sieczkarni Krone jest niezależne zawieszenie kół zapewniające ekstremalną zwrotność, szeroki wybór dostępnych opon, a także szerokość transportowa poniżej 3 m, nawet przy zastosowaniu ogumienia w rozmiarze 42 cali.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.