[ATR] Nowości Krone

Krone - Po pierwsze bezpieczeństwo

Data publikacji:
terminal krone

Filozofia marki Krone jest zdecydowanie zorientowana na jakość i bezpieczeństwo. Dziś w branży rolnej stawia się na kreatywność, ze szczególną dbałością o zadowolenie użytkowników maszyn. Konstruktorzy z firmy Krone wsłuchują się dokładnie w oczekiwania rynku, by szybko wprowadzić te informacje podczas tworzenia maszyn. Nową prasę zwijającą Comprima wyposażono zatem w automatycznie przełączające się kamery, zapewniające wysoki komfort pracy.

By ułatwić pracę z kilkoma systemami, firma Krone umożliwiła automatyczne przełączanie obrazów z dwóch kamer. Tym samym takie rozwiązanie doskonale sprawdza się podczas koordynacji i sterowania wszystkich procesów przebiegających w prasie i owijarce. Operator jest zatem na bieżąco informowany o wszystkich operacjach. Pierwsza  kamera skierowana na komorę belującą zajmuje się wizualną kontrolą jednostki wiążącej, podczas gdy druga kamera monitoruje sektor podawania bel i część zwijającą. Obraz kamery jest prezentowany na nowym terminalu Krone CCI 1200. Wielkość obrazu i sposób prezentacji operator może komfortowo i indywidualnie dopasować do swoich potrzeb. Przełączanie pomiędzy kamerami następuje w pełni automatycznie. Gdy tylko otwiera się tylna pokrywa prasy Comprima, obraz na terminalu CCI 1200 zmienia się automatycznie z pierwszego procesu wizualnego na drugi. Z kolei po starcie urządzenia wiążącego terminal prezentuje sytuację odwrotną. Monitor pokazuje najpierw proces drugi, po czym automatycznie przechodzi na proces pierwszy. Dzięki temu operator ma cały czas podgląd na rzeczywistą i aktualnie przebiegającą funkcję. To niewątpliwie wpływa na pełną kontrolę, czy procesy wiązania i owijania przebiegają należycie. Monitoring wizualny nie tylko odciąża operatora, ale podwyższa również bezpieczeństwo użytkowania maszyny, zapewniając najwyższą niezawodność. Ponadto nie ma potrzeby montowania dodatkowego monitora do przekazywania obrazu z kamery, co z kolei poprawia widoczność w kabinie ciągnika.

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.