[ATR] Aktualności Krone

Krone - Obroty osiągnęły rekordowy poziom

Data publikacji:
maszyny krone

W minionym roku obrachunkowym 2017/2018 Grupa Krone osiągnęła nowy rekord obrotów w wysokości 2,1 mld euro, co w stosunku do poprzedniego roku bilansowego stanowi znacznie lepszy wynik (ok. 1,9 mld euro).

W zakresie obrotów wygenerowanych na rodzimym rynku niemieckim odnotowano wzrost w stosunku do ub. roku o 67,4 mln euro (13,1%) do 582,9 mln euro. 67,4% obrotu uzyskały pojazdy użytkowe, a 32,6% wypracowano w segmencie maszyn rolniczych.
Na rynkach zagranicznych sprzedaż produktów firmy Krone wzrosła o niecałe 171 mln euro (12,4%) do 1,5 mld euro. Prawie 71% obrotu przypadało na technikę rolniczą, a 29,1% na pojazdy użytkowe.

Wzrost liczby pracowników

Liczba zatrudnionych w Krone w porównaniu do minionego roku wzrosła o ok. 400 pracowników i wynosiła 4897 osób. Wśród nich odnotowano średnio 278 stażystów (w roku poprzednim 243). Głównymi powodami powiększenia personelu jest rozbudowa działalności oraz poszerzenie własnej sieci dystrybucji. W segmencie pojazdów użytkowych liczba pracowników wynosiła 2694 os., w dziale maszyn rolniczych 2063 osób, kolejnych 140 działało w międzyzakładowym holdingu.

Inwestycje dla zabezpieczenia przyszłości

Największą pojedynczą inwestycją w historii firmy Krone było nowe centrum powlekania zlokalizowane w Werlte, na które wydano ok. 40 mln euro. Ponadto zainstalowano nową, automatyczną linię produkcyjną podzespołów w siedzibie w Herzlake. Natomiast w Spelle przeprowadzono konieczne dostosowania zdolności produkcyjnej w różnych działach produkcji i montażu. – Ponowny wzrost obrotów jest dowodem na to, że nasza strategia ustawienia się w roli kompetentnego usługodawcy działającego wokół pojazdów użytkowych i maszyn rolniczych, urzeczywistnia się. Dodatkową zaletą jest to, że jako średniej wielkości przedsiębiorstwo rodzinne działamy szybko, elastycznie i innowacyjnie. Ze współczynnikiem kapitału własnego wynoszącym ponad 47% dysponujemy ponadto solidną siłą finansową, która pozostawia nam wolny obszar do kolejnych innowacji i tym samym umożliwia długofalowy wzrost. Poza tym dywersyfikacja na transport i inżynierię rolną oferuje nam również w przyszłości fantastyczne możliwości, ponieważ w obydwu segmentach rozwijamy praktyczne rozwiązania odpowiadające światowym wymaganiom – powiedział usatysfakcjonowany z przebiegu ub. roku obrachunkowego Bernard Krone, właściciel firmy.

Pojazdy użytkowe

W poprzednim roku obrachunkowym przychody w segmencie koncernu związanym z pojazdami użytkowymi wyniosły 1,49 mld euro i były o 13,6% wyższe niż w ub. roku. Niemiecki rynek z udziałem wynoszącym 26,4% jest niezmiennie najważniejszym pojedynczym rynkiem, który w porównaniu z minionym rokiem bilansowym mógł odnotować wzrost obrotów o 10,2% do 393,1 mln euro. Innymi znaczącymi rynkami zbytu były Europa Zachodnia z 42,6% (poprzedni rok 43,8%) oraz Europa Wschodnia z 22% (rok ubiegły 21,6%).

Inżynieria rolna

W minionym roku obrotowym firma napotkała częściowo trudne warunki klimatyczne, polityczne i gospodarcze. Firma Krone w sektorze inżynierii rolnej w roku obrachunkowym 2017/2018 odnotowała całkowity obrót w wysokości 642,3 mln euro, co w porównaniu z poprzednim rokiem oznacza wzrost o 10,2%. Najsilniejszym rynkiem były Niemcy z udziałem procentowym na poziomie 29,6% (rok poprzedni 27,3%), rynki zachodnioeuropejskie stanowiły łącznie ok. 35,1% (rok poprzedni 33,1%): Europa Wschodnia 11,4% (rok poprzedni 9,9%), Ameryka Północna 11,9% (rok poprzedni 15,4%), a pozostałe kraje 12,0% (rok poprzedni 14,3%).
W portfolio produktowym firma Krone konsekwentnie kontynuowała strategiczne poszerzenie serii produkcyjnych oraz lifting istniejących dotychczas typów maszyn. Do najważniejszych „wydarzeń” minionego roku obrotowego należały przerobiony kombajn do peletu oraz nowa sieczkarnia zbierająca BiG X 1180 z silnikiem 1156 KM, najmocniejsza maszyna rolnicza na świecie.
Także w zakresie digitalizacji/zarządzania danymi Krone dążyło efektywnie do realizacji swojej strategii, m.in. konsekwentnie rozwijając platformę do wymiany danych pomiędzy maszynami rolniczymi różnych producentów. Ponadto przedsiębiorstwo założyło nową spółkę „Datineo”.

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.