[ATR] Aktualności

Kredyty klęskowe - Dodatkowe środki

Data publikacji:

Rolnicy mogą liczyć w tym roku na dodatkowe środki na dopłaty do oprocentowania kredytów na wznowienie produkcji po klęskach żywiołowych.

13 kwietnia na internetowej platformie aplikacyjnej Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa udostępniła współpracującym bankom środki w wysokości 750 mln zł z przeznaczeniem na limity tegorocznej akcji kredytowej i 6,23 mln zł na wspomniane dopłaty. Po tych zmianach łączna kwota środków udostępnionych bankom na udzielenie kredytów klęskowych w 2017 r. wynosi 1 mld zł, a wysokość dopłat do oprocentowania kredytów to 8,3 mln zł. 
Kredyty klęskowe dostępne są w ramach następujących linii: K01 I KO2, DKO1, DKO2. Można się o nie ubiegać w Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. i SGB-Banku S.A., a także w  zrzeszonych w nich Bankach Spółdzielczych oraz w bankach BGŻ Paribas S.A., Krakowskim Banku Spółdzielczym, PKO S.A., BZ WBK S.A. oraz w Raiffeisen Bank Polska S.A. oraz Banku Ochrony Środowiska S.A. Na podkreślenie zasługuje fakt, że Agencja spłaca za rolnika część należnego oprocentowania bankom współpracującym z ARiMR. Szczegółowe warunki i zasady udzielania kredytu dostępne są w zakładce „Pomoc krajowa”. 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.