[ATR] Aktualności Rauchkoronawirus

Kreatywne rozwiązania na trudne czasy

Data publikacji:

Użytkownicy maszyn ze znakiem Rauch praktycznie od lutego weszli w tegoroczny sezon nawożenia. Rośliny uprawne muszą być zaopatrzone w substancje odżywcze w odpowiednim momencie i w odpowiedniej ilości. Dzięki innowacyjnej technologii firmy Rauch rośliny mogą otrzymać dokładnie taką ilość nawozu, jakiej potrzebują.

Oczywiście, podczas pracy z każdą maszyną mogą pojawić się problemy. Dlatego też firma Rauch, jeszcze przed wybuchem COVID-19, wykorzystała wprowadzenie najnowszych technologii, aby móc szybko zapewnić rolnikom pomoc techniczną w nagłych wypadkach. Stąd też np. serwis techniczny producenta dysponuje rozwiązaniem, które pozwala technikom serwisowym Rauch w niemieckim Rheinmünster zobaczyć problem, z jakim boryka się maszyna w ciągu zaledwie kilku minut, na ekranie jednego ze swoich komputerów - wystarczy tylko pomoc w postaci kamery na smartfonie klienta.  Za pomocą myszy komputerowej mogą oni pokazać użytkownikowi czy sprzedawcy, gdzie i co należy zrobić, aby przeanalizować i wyeliminować problem. Dużą zaletą tego rozwiązania jest to, że maszynę Rauch na miejscu u klienta można obejrzeć niezwykle szybko, bez względu na to, gdzie się znajduje - w Niemczech, Polsce, Chinach, Rosji czy Australii (Rauch eksportuje swoje produkty do ponad 45 krajów na całym świecie).

Poza tym Rauch wydłużył czas obsługi bezpośredniej, a ponadto pytania można składać przez całą dobę za pomocą formularza obsługi klienta końcowego, a następnie uzyskać bezpośrednią pomoc od jednego ze specjalistów firmy Rauch.

Koronawirus niestraszny

Niemiecki producent od marca br. podjął także liczne działania mające na celu zapewnienie dostępności zespołu dla klientów i dilerów pomimo ryzyka, jakie stanowi COVID-19. Przykładowo sale konferencyjne zostały przekształcone w biura, aby zwiększyć odległość między stanowiskami pracy. Tam, gdzie to możliwe, praca wykonywana jest z domu. Pracownicy noszą maski na twarzy, gdy tylko nie można zagwarantować bezpiecznego dystansu, a spotkania odbywają się za pomocą telefonu i wideokonferencji, aby zmniejszyć do absolutnego minimum ryzyko transmisji koronawirusa.
Jedną z ciekawych nowinek przygotowanych przez firmę Rauch jest rozwiązanie ułatwiające komunikację za pomocą funkcji wideo w smartfonie. Nie każde stanowisko komputerowe jest wyposażone w kamerę, ale każdy komputer jest wyposażony w ekran. Dzięki uchwytowi na smartfon firmy Rauch można go umieścić w górnej części ekranu. Ręce pozostają wolne do obsługi klawiatury, a obraz z kamery jest idealny, co pozwala równocześnie zachować odpowiednią postawę ciała.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 10/2020 - zamów:

bezpłatny egzemplarz lub prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.