[ATR] Nowości ciągniki rolnicze

Krawiec Traktor - Ciągniki z Czarnolasu

Data publikacji:

Słynący z mieszkającego w nim renesansowego poety Jana Kochanowskiego Czarnolas koło Zwolenia na Mazowszu może wkrótce zyskać szerszy rozgłos również z zupełnie innego powodu. W miejscowości tej swoje hale ulokowała bowiem firma Krawiec Traktor, która wystąpiła z ofertą nowych ciągników pod marką Kraft, dedykowanych głównie do gospodarstw sadowniczych i ogrodniczych, a także do zastosowań komunalnych.

Firma Krawiec Traktor nieprzypadkowo zajęła się produkcją ciągników. Ta założona przed dwoma laty spółka wyrosła bowiem z dotychczas istniejących i wciąż działających firm zajmujących się od ponad 20 lat naprawą silników wysokoprężnych, regeneracją pomp wtryskowych i głowic silników, a także remontami układów napędowych oraz kapitalnymi remontami całych ciągników i ich serwisem.

Doświadczona załoga, sprawdzone podzespoły i części wysokiej jakości, dobrze wyposażone nowe hale produkcyjne oraz wdrożony system zarządzania jakością ISO:9001 mogą sprawić, że ciągniki Kraft znajdą swoje miejsce na rynku, zwłaszcza że są objęte 24-miesięczną gwarancją. Na początek ciągnik w podstawowej wersji ma kosztować ok. 65 tys. zł netto. Firma deklaruje też możliwość przyjmowania w rozliczeniu używanych ciągników polskiej produkcji.

Na dobrym Perkinsie

Po latach regeneracji i remontów ciągników w przedsiębiorstwie postanowiono stworzyć własny produkt. W rezultacie powstał wzorowany na popularnych Massey Fergusonach, prosty konstrukcyjnie, niedrogi w zakupie i tani w eksploatacji ciągnik Kraft, przeznaczony głównie do pracy w sadach i na plantacjach owoców miękkich (maliny, agrest, porzeczki), w ogrodnictwie, a także w gospodarce komunalnej.

Ciągnik zwraca przede wszystkim uwagę znanym, łatwym w serwisowaniu 3-cylindrowym silnikiem Perkinsa o pojemności 2,5 l i mocy 28,7 kW/39 KM (dostępny jest również silnik 34,5 kW/47 KM, montowany kiedyś w ciągnikach MF 255 i 235 oraz Ursusach C-360 3P, 2812 i 3502/3512). W układzie przeniesienia napędu zastosowano znaną skrzynię z reduktorem o liczbie biegów 8/2 (przód/tył), opcjonalnie z dodatkowym reduktorem biegów pełzających, zapewniającym prędkość od 164 m/h (przy znamionowych obrotach silnika). Na razie ciągnik ma napędzaną tylko tylną oś, ale gotowy jest już prototyp przedniego napędu, tak że wkrótce powinna pojawić się również wersja 4x4.

Podstawowe wyposażenie obejmuje niezależny tylny WOM (540 obr./min) i TUZ, zaczepy rolniczy i transportowy, hydraulikę roboczą o wydatku do 40 l/min (z drugą pompą montowaną opcjonalnie), 4 szybkozłącza hydrauliki zewnętrznej, układ kierowniczy ze wspomaganiem.

Ważący ponad 2,3 t Kraft to kompaktowy ciągnik z rozstawem osi 2100 mm oraz regulowanym rozstawem kół w zakresie 1140-1240 mm (przód) i 1030-1400 mm (tył). Zaprojektowana tylko do tego ciągnika kabina firmy Naglak spełnia wysokie wymagania w zakresie hałasu i komfortu obsługi, a 4 światła robocze typu LED dobrze doświetlają obszar roboczy z przodu i z tyłu. Ciągnik dostępny jest również w wersji bez kabiny i z dolnym wydechem.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.