[ATR] Technika

Kraft - Nowe ładowarki serii 4xxx

Data publikacji:

Na polskim rynku maszyn rolniczych pojawiła się nowa marka Kraft. Pod tą nazwą sprzedawane są chińskie ładowarki przegubowe. Czerwone maszyny oferowane są przez firmę Kaber.

Gama ładowarek Kraft obejmuje kilka modeli o różnych wymiarach oraz możliwościach. Wśród sprzedawanych w Polsce konstrukcji najmniejszą jest Kraft 2512. To jedyna w ofercie miniładowarka kołowa. Wyposażona jest w napęd hydrostatyczny na wszystkie 4 koła oraz podnośnik umożliwiający pracę z ładunkiem do 1,2 tony. Ta niewielka maszyna napędzana jest 3-cylindrowym silnikiem diesela o mocy 25 KM.
Grupa nieco większych ładowarek przegubowych obejmuje modele Kraft 2612, 3114, 3116 oraz 3118. Model 2612 jest nieco większą niż 2512 konstrukcją, w której zamiast daszka i ramy ochronnej zastosowano przeszkloną, ogrzewaną kabinę. Producent wyposażył ładowarkę także w regulowany fotel operatora, regulowaną kierownicę, a nawet mechaniczny dżojstik. Wysięgnik ma natomiast identyczny udźwig jak model 2512, przy czym wysokość podnoszenia jest o 10 cm większa. Modele z serii 3100 to także ładowarki przegubowe, wyposażone w kabiny i dwuramienny układ podnośnika. Między sobą różnią się rozmiarami, wyposażeniem oraz możliwościami roboczymi.
Największe konstrukcje to ładowarki Kraft 4120, 4222 oraz przede wszystkim Kraft 4626. Ostatni z wymienionych modeli to największa maszyna w ofercie Kraft. Elementem wyróżniającym wszystkie trzy maszyny na tle pozostałych ładowarek jest zastosowanie teleskopowego wysięgnika. Nie są to jednak klasyczne ładowarki teleskopowe, bowiem między przednimi a tylnymi osiami zastosowano przegub skrętny (tak jak w pozostałych maszynach). Sterowanie ramieniem teleskopowym odbywa się za pomocą dżojstika.
Największy w ofercie model 4626 napędzany jest 4-cylindrową jednostką napędową diesela o mocy 81 KM. Osadzony w tylnej części ładowarki silnik pozwala na bezproblemowe działanie w zróżnicowanych warunkach. Wysięgnik umożliwia pracę z ładunkiem o masie maksymalnej 2,6 t. Warto wspomnieć, że maksymalna wysokość podnoszenia w tym modelu wynosi 4,6 m. Szeroka na niespełna 1,9 m ładowarka ma masę 5,4 tony.

BK

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.