Gospodarka i rolnictwo

Kowalczyk nowym ministrem rolnictwa

Data publikacji:

Henryk Kowalczyk został nowym ministrem rolnictwa. Zastąpił na stanowisku Grzegorza Pudę. Poza tym objął on również urząd wicepremiera.

Henryk Kowalczyk ma 65 lat. Urodził się w Żabiance na Mazowszu. Ukończył studia na Wydziale Matematyki Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1979-1990 pracował jako nauczyciel matematyki w Zespole Szkół Rolniczych w Golądkowie. Pełnił funkcję wójta gminy Winnica w latach 1990-1998 i 1999-2005. Przez kilka miesięcy w roku 1998 zajmował stanowisko wojewody ciechanowskiego. Później pełnił funkcję radnego sejmiku województwa mazowieckiego, a od 2005 r. - posła na Sejm.

W czasach pierwszych rządów PiS był sekretarzem stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi (2006-2007), by kilka lat później (2015-2018) powrócić do pracy w rządach Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego. Jako minister bez teki, a później p.o. ministra skarbu państwa (2016) i minister środowiska (2018-2019).

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.