[ATR] Nowości Kronekosiarki rolnicze

Koszenie na szerokim froncie z Krone EasyCut F 400 CV Fold

Data publikacji:
Koszenie na szerokim froncie z Krone EasyCut F 400 CV Fold

W kombinacjach koszących modele EasyCut F 400 osiągają szczególnie duże wykorzystanie możliwej szerokości roboczej.

Na bazie wprowadzonego w 2019 r. modelu EasyCut F 400 CV Fold z opatentowaną składaną belką tnącą firma Krone oferuje teraz dwa kolejne modele 4-metrowej kosiarki czołowej. Alternatywnie dostępne są również modele EasyCut F 400 Fold bez kondycjonera i ze ślimakiem do pokosu oraz EasyCut F 400 (Conditioner Roller) ze sztywną belką tnącą i zintegrowanym kondycjonerem walcowym. Obie kosiarki czołowe zostały zaprojektowane z myślą o maksymalnej wydajności przy zastosowaniu kombinacji koszących. 

W modelu EasyCut F 400 Fold firma Krone łączy doświadczenia BiG M i kombinacji koszącej EasyCut B 950 Collect z opatentowaną składaną belką tnącą. Zastosowany tam ślimak o średnicy aż 45 cm bez problemu odkłada plony w pokosie między oponami coraz większych ciągników. Szerokość jest regulowana. Chroni to paszę i utrzymuje ją w czystości.

Podczas codziennej zbiórki zielonki przy zastosowaniu przyczepy zbierającej szczególnie wyraźnie widać, jak dużą moc ma 4-metrowa kosiarka czołowa. Również belka tnąca rozkładana hydraulicznie z fotela kierowcy przez przekładnię wahadłową okazuje się bardzo praktyczna. Dzięki szerokości transportowej wynoszącej mniej niż 3 m takim zestawem pojazdów można nie tylko bezpiecznie poruszać się po drogach, ale również łatwo przejechać przez ciasne wjazdy do obory i manewrować na wąskich stołach paszowych przy rozładunku.

Bez pasów na całej szerokości

W kombinacjach koszących modele EasyCut F 400 osiągają szczególnie duże wykorzystanie możliwej szerokości roboczej. Na przykład w połączeniu z EasyCut B 1000 z zachodzeniem na stronę wynoszącym do 57 cm szerokość robocza może wynieść dobre 10 m. Zapewnia to koszenie nawet w trudnych warunkach bez pozostawiania niedokoszonych pasów. Seryjne, sterowane hydraulicznie z kabiny ciągnika odciążenie belki tnącej gwarantuje optymalne dostosowanie do podłoża. Czystość cięcia jest zapewniona przez sprawdzoną belkę koszącą EasyCut wyposażoną w SafeCut i SmartCut.

Czyste kondycjonowanie

Kosiarka czołowa EasyCut F 400 CR jest wyposażona w sztywną belkę tnącą i standardowy kondycjoner złożony z profilowanych wałków poliuretanowych o średnicy 25 cm. Opcjonalnie dostępne są również rolki Krone M-Rolls, które intensywnie, a przy tym ostrożnie kondycjonują paszę za pomocą wyjątkowo wytrzymałych wałków stalowych. Zapobiega to stratom i przyspiesza proces suszenia.

Model EasyCut F 400 CR jest szczególnie przydatny w dużych gospodarstwach zajmujących się uprawą lucerny, takich jakie można znaleźć np. w USA i Australii. Tam kosiarka czołowa może być połączona z kosiarkami ciągnionymi, np. EasyCut TC 400 lub 500. Dla jeszcze większej wydajności powierzchniowej takie tylne kosiarki można łączyć także z ramą łączącą EasyCut TC Connect.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.