[ATR] Nowości

Kosiarki bijakowe zza oceanu

Data publikacji:

Należąca do firmy Blount International marka Woods to znany amerykański producent pełnego asortymentu osprzętu i akcesoriów stanowiących ciekawe narzędzia do koszenia terenów zielonych, a także do radzenia sobie z różnymi pracami ziemnymi i pielęgnacyjnymi. Założone w 1946 r. przedsiębiorstwo ze stanu Illinois na Środkowym Zachodzie przez lata zyskało dobrą reputację, która stanowi fundament prowadzonej w ostatnim czasie ekspansji na rynek europejski.

Jesteśmy firmą pochodzącą z Ameryki, która chce rozwinąć biznes na rynku europejskim - zakład montażowy i magazyn uruchomiliśmy właśnie w Belgii. Naszym celem jest pozyskiwanie dilerów i dystrybutorów w całej Europie- także w Polsce. Celowi temu służyło chociażby zaprezentowanie się jako wystawca podczas lutowych targów Mazurskie Agro Show w Ostródzie. Pokazaliśmy tam między innymi nasze ciekawe mulczery wielkopowierzchniowe, które są stworzone do rozdrabniania różnego rodzaju materiałów - wyjaśnia Alexix Michot, szef sprzedaży Woods w Europie.

– Świeżo ścięte liście kukurydzy i łodygi, powszechnie nazywane resztkami pożniwnymi, zapewniają źródła cennego azotu organicznego czy węgla. Kosiarki Batwing mogą ciąć biodegradowalne pozostałości na małe kawałki. Ułatwia to rozkład, poprawia płodność gleby i pomaga chronić rośliny przed chorobami oraz insektami – dodaje.

Na jaką szerokość?

Szerokość robocza kosiarek Batwing wynosi od 3,66 do 6,1 m, a wysokość cięcia - od 5 do 38 cm (poza modelem BW12 - do 30 cm). Cechujące się bardzo wytrzymałą konstrukcją maszyny zapewniają bardzo dobre rozdrabnianie (opcja - dwa dodatkowe noże) - wyposażone są w spawane deflektory, wbudowaną osłonę łańcuchową, zaokrąglone skrzydła i zakrzywioną krawędź natarcia. Kosiarki Batwing wyposażone są w zależności od modelu w standardowe zawieszenie z pojedynczym amortyzatorem lub zawieszenie sprężynowe bądź tandemowe.

– Wyróżniają się również technologią uszczelniania skrzyni biegów, wykorzystującą zaawansowaną inżynierię oraz materiały opracowane specjalnie z myślą o trudnych warunkach eksploatacji. Przez to objęte są aż sześcioletnią gwarancją. Poza tym maszyna ma kilka dodatkowych ulepszeń takich jak szybka wymiana ostrzy, dzięki czemu jest łatwiejsza w obsłudze – mówi Alexix Michot. – Kosiarki są tak zaprojektowane, aby pasowały nie tylko do gospodarstw rolnych, ale także na potrzeby kontrahentów rolnych, obiektów lotniczych, baz wojskowych oraz gmin – podsumowuje

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 08/2020 - zamów:

bezpłatny egzemplarz lub prenumeratę

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.