Technika Maszyny Komunalne

Kosiarki bijakowe w ofercie PMRiCZ Kowalscy

Data publikacji:

Firma PMRiCZ Kowalscy jest jednym z czołowych producentów maszyn do koszenia traw i zbioru zielonek. Kilka lat temu do asortymentu dołączyły kosiarki bijakowe. Wersje tylno-boczne KB14 i KB16 na pantografie przeznaczone są do utrzymania poboczy dróg, modele bijakowe tylno-czołowe KBT16 i KBT18 z przesuwem bocznym, do pracy w sadach.

    Układ roboczy kosiarki wyposażony jest w solidny  grubościenny wał roboczy o średnicy 170 mm,  do którego przymocowano 20 noży bijakowych.

    Układ roboczy kosiarki wyposażony jest w solidny grubościenny wał roboczy o średnicy 170 mm, do którego przymocowano 20 noży bijakowych.

Kosiarka bijakowa tylno-boczna KB16, o masie własnej 900 kg i szerokości roboczej 1,65 m, zaczepiana jest z tyłu ciągnika poprzez TUZ kat. II. Do agregacji wymaga ciągnika o mocy, co najmniej 70 KM, z wałem odbioru mocy pracującym z prędkością 540 obr./min., do tego hydrauliki z ciśnieniem 160 barów.

Model KB16 jest w stanie kosić za ciągnikiem oraz z jego boku, omijając ewentualne przeszkody, umożliwia także koszenie rowów i skarp, wszelkich powierzchni o nachyleniu od -55° do +90°. Zawieszenie kosiarki na pantografach umożliwia bowiem wiele pozycji pracy. Kosiarka poradzi sobie też bez problemów ze ścinaniem chwastów, traw i krzewów o średnicy maksymalnej 80 mm. To maszyna klasy ciężkiej, która sprawdzi się zarówno w działalności rolniczej jak i komunalnej.

Solidna konstrukcja

Kosiarka KB16 to maszyna przeznaczona do trudnych zadań, jest w stanie pracować bez przeszkód nawet w kamienistym terenie. Maszyna wyposażona jest w bezpiecznik hydrauliczny chroniący ją przed uszkodzeniem przy najechaniu na przeszkodę. Sama konstrukcja jest również bardzo wytrzymała.

Korpus kosiarki wykonany został z trudnościeralnej stali, wymienne ślizgi są zrobione z trudnościeralnej stali RAEX 400, jest jeszcze trwała przekładnia kątowa przekazująca napęd na wał roboczy, wyposażona standardowo w sprzęgło jednokierunkowe.
Układ roboczy kosiarki wyposażony jest w solidny grubościenny wał roboczy o średnicy 170 mm do którego przymocowano 20 noży bijakowych, wał obraca się z prędkością 1950 obr./min.

Są również dodatkowe dwa przeciwnoże wewnątrz korpusu, wspomagające rozdrabnianie koszonego materiału. Regulacja wysokości koszenia realizowana jest poprzez wał kopiujący o średnicy 190 mm o zmiennym położeniu. Ważną zaletą kosiarki jest jej stabilne działanie podczas wykonywanej pracy. Producent zastosował mocny układ ułożyskowania wału bijakowego firmy SKF, a także elektroniczne wyważanie wału roboczego. Sterowanie kosiarką odbywa się poprzez układ hydrauliczny oparty na dwóch siłownikach hydraulicznych dwustronnego działania.

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.