Agro-Line - korzyści ze Strip-Tilla

Data publikacji:

W poszukiwaniu nowoczesnej techniki rolniczej nie trzeba kierować wzroku wyłącznie w kierunku największych koncernów. Można bowiem z czystym sumieniem spojrzeć w kierunku mniejszych producentów, takich jak np. wielkopolska firma Agro-Line z Krzyżanowa pod Śremem, dla której fundamentem oferty od 2013 r. są interesujące agregaty do uprawy pasowej.

Agregat Agro Strip Till Liner firmy Agro-Line pozwala przygotować glebę pod pasowy siew różnych roślin: zbóż w rozstawie 18 cm, rzepaku i buraków co 45 cm, a także kukurydzy i słonecznika co 75 cm. Elementem charakterystycznym tych maszyn jest sztywna rama na której za pośrednictwem grubościennych profili umieszczone są prostopadle, niezależnie pracujące moduły uprawowe. Adaptację agregatu do danej rośliny ułatwia system szybkiego demontażu modułów, składających się z koła prowadzącego utrzymującego wysokość i zęba spulchniającego oraz z talerzy zagarniających i rolki dociskowej, co zapewnia dobre przygotowanie gleby do siewu przy minimalnej, nieodwracającej uprawie. Każdy moduł ma stałe zabezpieczenie sprężynowe, a także jeden z czterech rodzajów wałków dociskowych. Agregat Agro Strip Till Liner można również doposażyć w siewnik - klasyczny zbożowy lub punktowy (uniwersalny hydropack z regulacją zaczepu) - w jednym przejeździe możliwe jest także podanie nawozu w dawce od 75 do 250 kg/ha. Wydajność wynosi - w zależności od szerokości roboczej - od 1,5 do 3,5 ha/h.

W różnych wariantach

W najmniejszej wersji agregat ma szerokość roboczą 3 m, i 4, 6 lub 9 modułów uprawowych (w ostatnim przypadku rama zawieszana lub półzawieszana). W ofercie są także modele Agro Strip Till Liner o szerokości 4,5 m (6 modułów - rama półzawieszana, 11 modułów - zawieszana); 5,5 m (16, półzawieszana) i 6 m (12, półzawieszana). Zbudowana z elementów roboczych dobrej jakości maszyna charakteryzuje się relatywnie niewielkim zapotrzebowaniem na moc - w przypadku wersji 3-metrowej do współpracy potrzebuje ciągnika z przedziału 80-150 KM. A skoro już mowa o wysokiej jakości warto dodać, że w procesie produkcji firma Agro-Line wykorzystuje profile i blachy renomowanych dostawców, zaś konstrukcje są śrutowane i malowane proszkowo, co bardzo dobrze zabezpiecza je przed korozją i pozwala utrzymać w bardzo dobrym stanie przez długi czas.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.