Aktualności

Konkurs orki z Inter-Vax po raz dziewiąty

Data publikacji:

Na polu Emilii i Zbigniewa Figlów w Podgórzynie w woj. kujawsko-pomorskim, w dniu 11 września firma Inter-Vax oraz Kujawsko-Pomorska Izba Rolnicza zorganizowały Wojewódzki Konkurs Orki połączony z Piknikiem Inter-Vax. W dziewiątej edycji tego wydarzenia wzięło udział kilka tysięcy osób, którym nie przeszkodziła niesprzyjająca aura.

    Konkurs orki z Inter-Vax po raz dziewiąty

 Najważniejszym punktem programu jak co roku był Wojewódzki Konkurs Orki, gdzie 19 reprezentantów z każdego powiatu woj. kujawsko-pomorskiego rywalizowało o tytuł najlepszego oracza. W tym roku warunki były bardzo trudne, co spowodowane zostało padającym deszczem. Zawodnicy mieli do wykonania 4 przejazdy na odcinku 50 m ciągnikiem Zetor, z pługiem obracalnym Ibis firmy Unia. Komisja oceniała m.in. czas zaorania, wygląd zaoranego pola, rozpoczęcie i zakończenie orki, głębokość, która w tym roku została ustalona na 20 cm ze względu na warunki panujące na polu, a także prostoliniowość orki. W IX Wojewódzkim Konkursie Orki triumfował Zbigniew Ziółkowski, reprezentant powiatu toruńskiego.

Drugie miejsce zajął Przemysław Deka z powiatu świeckiego, a trzecią lokatę zajął Cezary Grzegórski z powiatu aleksandrowskiego. Nagrodą w Konkursie Orki był voucher na 10 tys. zł na zakup maszyn firmy Unia ufundowany przez tę firmę. 
Jedną z kolejnych atrakcji był konkurs „Kobiety na Zetory”. W tym roku 18 pań wystartowało w wyścigu, który polegał na jak najszybszym pokonaniu slalomu pomiędzy balotami traktorem Zetor Major 80 CL. W konkursie najlepsza była Ewa Minczyńska (nagrody ufundowane przez firmę Syntaco i wręczone przez Mariusza Pudzianowskiego), drugie miejsce zajęła Ewa Walus, a na trzecim podium została skwalifikowana Maria Walczak.

Zaprezentowano także ofertę ponad 70 firm, produkty których znajdują się w ofercie firmy Inter-Vax. W powodu mało sprzyjających warunków atmosferycznych organizatorzy zdecydowali się na prezentację sprzętu rolniczego, natomiast pokazy polowe zostały odwołane.  Aura nie przeszkodziła natomiast w uczestnictwie w szeregu konkursów z cennymi nagrodami - atrakcji było rzecz jasna jeszcze więcej, a jedną z nich był Piknik Wieprzowy, w ramach którego można było skosztować różnych dań z mięsa z polskiej świni.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.