[ATR] Gospodarka i rolnictwo

Konieczne środki dla gmin na sporządzanie planów zagospodarowania przestrzennego

Data publikacji:

Zarząd KRIR zwrócił się do Prezesa Rady Ministrów, przekazując pismo do wiadomości Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Ministra Inwestycji i Rozwoju, w sprawie wyasygnowania środków finansowych na dofinansowanie dla gmin przeznaczone na pokrycie kosztów sporządzania planów zagospodarowania przestrzennego.

Przekazano, że koszty sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego na dzień dzisiejszy ponosi gmina. Jest to duży wydatek, dlatego większość gmin wiejskich nie posiada planu zagospodarowania przestrzennego.

Brak planu stanowi istotny problem dla mieszkańców i hamuje rozwój gmin. Jest to także niekorzystne dla rozwoju gminy, często powodując także konflikty co do sposobu zabudowania i zagospodarowania danego terenu.

Zasadne zatem, zdaniem Zarządu KRIR, wydaje się wyasygnowanie  środków finansowych  na dofinansowanie dla gmin przeznaczone na pokrycie kosztów sporządzania planów zagospodarowania przestrzennego, co niewątpliwie przyczyni się do rozwoju terytorialnego i gospodarczego wielu gmin wiejskich w Polsce.

Źródło: krir.pl

 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.